$
מט"ח וסחורות

עיראק: "80 דולר לחבית נפט זה מחיר בטוח מאוד"

חיתאם אלג'בורי, מזכיר הפאנל הפיננסי של בית הנבחרים העיראקי אמר שמחיר חבית נפט בו היא משתמשת לחישוב תקציב המדינה עשוי לרדת מ-85 דולר ל-80 דולר בתקציב 2012. "אנחנו לא מצפים שמחיר הנפט הגולמי ירד אל מתחת ל-80 דולר לחבית"

בלומברג 14:0222.10.11

עיראק עשויה להוריד את מחיר הנפט שבו היא משתמשת לחישוב תקציב המדינה לשנה הבאה ל-80 דולר מ-85 דולר כעת, אמר חבר בבית הנבחרים העיראקי.

 

"אנחנו חושבים ש-80 דולר לחבית הוא מחיר בטוח מאוד", אמר היום חיתאם אלג'בורי, מזכיר הפאנל הפיננסי של בית הנבחרים. "אנחנו לא מצפים

שמחיר הנפט הגולמי ירד אל מתחת ל-80 דולר לחבית".

 

החוזים למסירה בדצמבר עלו ב-1.6% ונסגרו אתמול (ו') במחיר של 87.40 דולר לחבית נפט במסחר בניו יורק. השבוע הוסיף מחיר הנפט 0.7%. "המניע הגדול לעליות היום הוא הדולר החלש", אמר ג'ייסון שצ'נקר נשיא פרסטיג' אקונומיקס לסוכנויות הידיעות. "בטווח הבינוני והארוך, האספקה המוגבלת, הגברת הביקוש בשווקים המתעוררים ודולר דובי מאותתים מגמה שורית במסחר בסחורות", הוא אמר.

 

אתמול, כמעט תשע שנים אחרי שארצות הברית פלשה לעיראק, פתחה במלחמת המפרץ השנייה והפילה את משטרו של סדאם חוסיין, הכריז (ו') נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, כי אחרון החיילים האמריקאים שהוצבו בעיראק למטרה זו יעזוב את אדמתה עד סוף השנה. וושינגטון תסיג מעיראק את כל 40 אלף חייליה, למעט כמה מאות חיילי מארינס שיפעלו תוך שהם זוכים לחסינות דיפלומטית של מחלקת המדינה, כדי להגן על השגרירות האמריקנית בבגדד.

 

בתוך כך, לפי ההערכות מותו של קדאפי עשוי להביא לירידת מחירי הנפט בעולם. כיום מפיקה לוב 390 אלף חביות נפט ביום - לעומת 1.6 מיליון לפני שהחלה מלחמת האזרחים. אנליסט טוען כי "קדאפי היה בהחלט מקור אחד של חוסר יציבות; ואולם הבעיה הגדולה יותר עשויה להיות משחקי הכיסאות בין הקבוצות השונות בקרב המורדים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x