$
בורסת ת"א

דני וקנין עוזב את מנופים פיננסיים אחרי 3 שנים בתפקיד

מנכ"ל החברה המתפטר אמר היום כי: "אני משאיר חברה יציבה ומבוססת". וקנין קיבל ב-2009 שכר של 2.6 מיליון שקל

מישל אודי 12:4001.08.10

דני וקנין, מנכ"ל מנופים פיננסייםשבשליטת ג'קי בן זקן, אברהם נניקשוילי, מרכוס וובר וחיים רביבו, הודיע היום (א') על התפטרות מניהול החברה לאחר שלוש שנים בתפקיד. ההודעה מגיעה זמן קצר לאחר שהחברה הודיעה על כניסה לתחום חיפושי הנפט והגז ומינוי סמיון וינשטוק ליו"ר החברה בחצי משרה עם אופציות בשווי 12 מיליון שקל. וקנין יישאר בתפקיד עד לתחילת חודש פברואר או עד למציאת מחליף.

 

במהלך כהונתו של וקנין עשתה מנופים מספר מהלכים וביניהם הכנסת משקיע לחברה, מרכוס וובר, מיזוג סטאר סנטר למנופים ונאלצה להתמודד עם המשבר הפיננסי בארה"ב ועם רכישת הענק שלה בניו-יורק - בניין הליפסטיק אותו קנתה ב-650 מיליון דולר בתקופת שיא הבועה.

 

וקנין קיבל שכר של 160 אלף שקל לחודש בצמוד למדד. יחד עם הפרשות סוציאליות ותנאים אחרים קיבל וקנין שכר בגובה 2.6 מיליון שקל בשנת 2009. היום, 3 שנים לאחר כניסתו לתפקיד, ההתפטרות לא תגרור אחריה קנס הגורע ממענק החתימה שקיבל שנכנס לתפקיד בסך מיליון דולר. התפטרות מוקדמת יותר הייתה מחייבת את וקנין לשלם למנופים 28 אלף דולר עבור כל חודש ממועד העזיבה ועד ה-31 ביולי השנה. לוקנין אופציות שהוערכו בדו"ח 2009 בשווי 3.2 מיליון שקל. 

 

בן זקן: "מינוי וקנין היה אחד המהלכים העסקיים המוצלחים שלי"

 

בהודעת החברה נמסר כי וקנין אמר כי "לאחר שלוש שנים מאתגרות במסגרתן עסקתי בייצוב ופיתוח פעילות החברה, אני רוצה להודות לדירקטוריון החברה ולבעלי השליטה בה על האמון שנתנו בי. עם כניסתה של קבוצת ASTC כמשקיעה במנופים ועם סיום מיזוג הסטאר סנטר, הושלם מהלך אסטרטגי מקיף בחברה ואני מותיר את מנופים כחברה יציבה ומבוססת".

 

מה דעתך על מניית ארי נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ג'קי בן זקן, מבעלי השליטה בחברה ציין כי "דני וקנין ימשיך לכהן כמנכ"ל בתקופה הקרובה. בחירתו והבאתו של דני כמנכ"ל לחברה הייתה אחד המהלכים העיסקיים המוצלחים ביותר שעשיתי בשנים האחרונות. בניהולו צלחה החברה את תקופת המשבר הכלכלי כאשר ידע לנווט את הספינה בחוכמה רבה".

 

וקנין הוא רואה חשבון במקצועו בוגר האוניברסיטה העברית בכלכלה וחשבונאות. הוא הצטרף למנופים לאחר ששימש כמנכ"ל הפניקס פיננסים והשקעות וכמשנה למנכ"ל אי.די.בי פיתוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x