$
בורסת ת"א

מנופים פיננסיים הולכת אחרי ג'קי בן זקן לעסקי הנפט

אחרי שזכה עם חיים לייבוביץ' בקידוח מד אשדוד בחברתו הפרטית הודיעה היום מנופים הציבורית כי דירקטוריון החברה אישר השקעה של מיליוני דולרים במיזם הנפט. החברה: "העסקה בעלת פוטנציאל גבוה עם סיכון כספי מוגדר"

מישל אודי 10:5612.07.10

במהלך לא מפתיע, הודיעה היום (ב') חברת מנופים פיננסייםהבורסאית כי דירקטוריון החברה החליט להמליץ למשקיעים לרכוש 25% מזכויות לביצוע קידוחי נפט בפרוייקט "שמן" שבמרחק של 16 קילומטר מחופי אשדוד. אישור העסקה ייחויב באישורם של המשקיעים באסיפה הכללית בחודש אוגוסט.

 

מה דעתך על מניית ארי נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בינואר השנה התקשרו חלק מבעלי השליטה במנופים, ג'קי בן זקן ואברהם נניקשוילי עם קבוצת ACC שבשליטת איש העסקים החרדי חיים לייבוביץ' ובחודש פברואר קיבלו הודעה על הזכייה בזיכיון שנקראה בעבר "מד אשדוד".

 

במסגרת ההסכם תתחייב מנופים להשקעה של עד לסך של 1.25 מיליון דולר ולהענקת הלוואה נושאת ריבית ל-ACC עד לסכום של 1.25 מיליון דולר לתקופה של 3 שנים. כמו כן, תתחייב מנופים לתשלום תמורה נוספת בסכום של כמיליון דולר המותנית בשווי השדה, כפי שיתברר בעתיד.

 

בהודעת החברה נכתב כי העסקה היא בעלת פוטנציאל גבוה שבצידה סיכון כספי מוגדר.

 

מנכ"ל חברת מנופים דני וקנין אמר היום כי "אנו מברכים על הצטרפות מנופים לקבוצה שהיא בעלת ניסיון בתחום עם צוות מקצועי ומנוסה. ההצטרפות לפרויקט פיתוח שדה שמן היא הזדמנות עסקית בעלת פוטנציאל משמעותי לחברה ולבעלי מניותיה, בעיקר לאור העובדה כי נעשו בעבר מחקרים במתחם זה לרבות סקר סייסמי תלת מימדי, דבר העשוי לצמצם את עלויות ההשקעה ופרק הזמן הנדרש עד להגעת הקבוצה לשלב הקידוח".

 

קבוצת ACC שבשליטת חיים ליבוביץ' פועלת כיום בשותפות עם חברת קידוחים אוסטרלית בחיפושי נפט וגז בחוף השנהב, וכן פועלת בכריית זהב בבורקינה פאסו במערב אפריקה. בנוסף, ליבוביץ', הינו מבעלי השליטה בחברת הביוטכנולוגיה בריינסטורם הנסחרת בוול-סטריט (BCLI.OB).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x