$
בורסת ת"א

אחרי דיווח בניו יורק פוסט גילו במנופים שתנאי ההלוואה לבניין הליפסטיק הופרו

שלשום טענו במנופים כי הם לא מכירים את הנושא והיום הם הודיעו כי ההלוואה נמצאת בהפרה וכי הם מתכוונים לגשת למו"מ עם הבנק

מישל אודי 13:0026.04.10
אתמול (א') פורסם ב"כלכליסט" דיווח מהעיתון "ניו יורק פוסט" לפיו מאשים הבנק המממן את רכישת בניין הליפסטיק בניו יורק, רויאל בנק אוף קנדה (RBC), את חברת מנופים פיננסייםשבשליטת ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי כי חברת הניהול של הבניין נטלה כספים מקרן הרזרבה שלה בכדי לגשר על הירידה בהכנסות משכירות. מנופים מחזיקה ב-35% מהבניין. 

 

החברה טענה אז כי לא ידוע לה על המקרה - אך היום פירסמה הודעה לבורסה לפיה הסכום בקרן הרזרבה ירד מהסכום המינימלי שסוכם עם הבנק – 2.3 מיליון דולר. בנוסף נכתב כי אם תוך 30 יום הדרישה להשלמת הכספים לא תתמלא, הדבר יהווה הפרה של אחד מתנאי המימון. בניו יורק פוסט ציינו כי הבנק יעקל את הבניין במידה שהדברים לא יסתדרו לרצונו.

 

מנופים הודיעה כי חברת הניהול של הבניין מעוניינת להיכנס למו"מ עם הבנק.

 

מה דעתך על מניית ארי נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בניין הליפסטיק נרכש ב-2007 על ידי מנופים פיננסים ושותפים נוספים בתמורה לכ־650 מיליון דולר – מחיר גבוה של טרום התפוצצות בועת הנדל"ן. כ־587 מיליון דולר מומנו באמצעות הסדרי מימון והשאר מכסף שהזרימו הרוכשים.

 

חברת הניהול של בניין הליפסטיק רשמה ב־2009 רווח תפעולי נקי (NOI) של 82.4 מיליון שקל לעומת 83.5 מיליון שקל ב־2008. שיעור השטחים הפנויים בבניין עמד נכון לסוף 2009 על 12% - עלייה של כ־3.5% לעומת 2008. הבניין ידוע יותר בניו יורק כבניין שבו ניהל ברנרד מאדוף את הונאת הפונזי הגדולה אי פעם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x