$
בורסת ת"א

כצמן יוצא למלחמה: "הנהלת אורמת כשלה"

בעל השליטה בגזית אינק שמחזיקה ב-15% מאורמת, מטיח ביקורת קשה במשפחת ברוניצקי, שהקימה ומנהלת את החברה . פירסם מכתב חריף ובו התנגדות למינוי מחודש של הדירקטורים החיצוניים בחברה ובקשה למנות תחתם דירקטורים אחרים

נעמה סיקולר 09:4201.07.10

"דירקטוריון אורמת והנהלתה כשלו בטיפול בסוגיות מהותיות, ובעיקר בהיבטים של גיבוש תוכנית פעולה רב שנתית" כך כותבת גזית אינק. בנייר עמדה חריף שפרסמה לפני דקות אחדות בבורסה. גזית אינק. היא החברה האם של גזית גלוב של חיים כצמן ודורי סגל ובעלת מניות באורמת (15.2%). 

 

גזית אינק ממשיכה ומציינת שורה של כשלים שעולים לדעתה בפעילות חברת האנרגיה הירוקה של משפחת ברוניצקי בהם כשלים במימון הפעילות על כל סוגיה, במינוי הנהלה לחברה הבת הנסחרת בארה"ב ובהתמודדות עם הסביבה הרגולטורית ועם התחרות.  

 

לאור הכשלים הללו כותבת גזית אינק כי היא מתנגדת למינוי מחודש של שני הדירקטורים החיצוניים באורמת עזריאל גונן וצבי טרופ ומבקשת למנות תחתם את יובל ינאי וגד ארבל. "הגם שהשקעתנו באורמת היתה ועודנה השקעה פאסיבית" כותבים בעלי השליטה בגזית אינק. "החברה ראתה לנכון לנקוט עמדה באשר לזהות חברי הדירקטוריון המועמדים לבחירה מתוך שאיפה לחזק את הצלחת אורמת ורווחיותה".

  

גזית אינק. החלה לרכוש מניות אורמת בשנת 2007. בשלהי אותה שנה כאשר התקרבה לאחזקה של 20% התפתח מאבק שליטה בינה ובין משפחת ברוניצקי שבתגובה הגדילה גם היא את אחזקותיה ורכשה מניות אורמת בלמעלה מחצי מיליארד שקל. לצורך מימון הרכישה לקחו הברוניצקים הלוואה של 150 מיליון דולר מבנק הפועלים ושיעבדו בשני שלבים את כל מניות אורמת שברשותם. לאחרונה נחשף ב"כלכליסט" כי הברוניצקים מנהלים מגעים למכירת עד 10% מאחזקותיהם. 

 

גזית אינק מצידה החלה ב-2009 במימוש מניותיה באורמת וירדה מאחזקה של 19.4% לאחזקה של 15.2%. למרות שמהלכי שתי החברות זכו לכינוי "מאבק שליטה", הנהלת החברה בראשות חיים כצמן ודורי סגל הבהירה מספר פעמים בעבר כי היא איננה מעוניינת לנהל את אורמת. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x