$
בורסת ת"א

בעלי המניות בביוליין לא אישרו את האופציות לדח"צים

אחרי חלוקת האופציות הנדיבה לעובדים החליטו בעלי המניות לבטל את חלוקת 200 אלף האופציות והתנאים הנוחים לדח"צים של החברה

עומר ענבר 13:5310.05.10

לבעלי המניות של ביולייןהירושלמית כנראה נמאס. לאחר שחברת פיתוח התרופות העניקה אופציות המהוות 3.2% מהון המניות המונפק שלה לעובדיה מוקדם יותר השנה, החליטו בעלי המניות באסיפה כללית מיוחדת, שנערכה ביום חמישי האחרון, שלא לאשר את תנאי כהונתם של הדירקטורים החיצוניים גיל ביאנקו ואילן לויטה.

 

האסיפה ביטלה בכך החלטת דירקטוריון שהתקבלה לפני חודש והעניקה לביאנקו ולויטה 200 אלף אופציות ושכר מקסימלי עבור דירקטור חיצוני מומחה. האופציות היו אמורות להבשיל במנות רבעוניות על פני תקופה של שלוש שנים.

69% מבעלי זכות ההצבעה התנגדו להענקת האופציות לדירקטורים החיצוניים ורק 31% הצביעו בעד. עם זאת, בהצבעה נפרדת שנערכה הוחלט להאריך את כהונתם של הדירקטורים החיצוניים לשלוש שנים נוספות, לאחר סיומה של הכהונה הנוכחית בתחילת החודש.

 

מה דעתך על מניית ביוליין:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אבל לעומת הסירוב לתנאי הדירקטורים, האסיפה דווקא אישרה את הסכם הייעוץ עם המנכ"ל הקודם של ביוליין, ד"ר מוריס לסטר, וכן את תנאי הבונוס שלו ושל המנכ"לית החדשה של ביוליין, ד"ר כנרת סויצקי. כזכור, סויצקי החליפה את לסטר בתפקיד המנכ"ל לאחר שלסטר הודיע בתחילת השנה על התפטרותו. במסגרת שירותי ייעוץ שיספק לסטר, שמחזיק ב־3.2% מהון המניות של החברה, הוא יקבל 30 אלף שקל בחודש במחצית הראשונה של השנה ולאחר מכן עוד 15 אלף שקל בחודש במחצית השנייה של השנה. במסגרת אישור הבונוסים של שני הבכירים קיבל לסטר 150 אלף שקל עבור 2009, ואילו סויצקי קיבלה 125 אלף שקל.

 

לסטר קיבל אשתקד 1.3 מיליון שקל ועוד 1.7 מיליון שקל בגין מניות חסומות שהוקצו לו והבשילו ב־2009. סויצקי קיבלה שכר של 931 אלף שקל ואופציות בשווי כ־2.1 מיליון שקל, חלקן לאחר תאריך המאזן.

 

בחודשים ינואר־מרץ 2010 העניקה ביוליין כ־5.1 מיליון אופציות לנותני שירותים ולעובדי החברה. עובדי החברה יקבלו כ־4 מיליון אופציות המהוות כ־3.2% מהון המניות, ואשר יבשילו על פני תקופה של ארבע שנים. מחיר המימוש של האופציה עומד על 4.034 שקלים, מחיר המניה ביום שלפני ההענקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x