$
שווקי חו"ל

מדד מנהלי הרכש תידלק את וול סטריט בהובלת מניות הפיננסים

לאחר שירד ב-7 מתוך 8 ימי המסחר האחרונים, S&P הוסיף היום כ-1.5% וסיטי טיפסה ב-3.1%

שהם לוי 22:0805.10.09

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו בעליות שערים הודות למדד מנהלי הרכש למגזר הלא יצרני, שעקף את התחזיות ותחזית אופטימית של גולדמן זאקס על מגזר הבנקאות. בשוק הסחורות, הזהב הוסיף היום 1.3% ל-1,017.8 דולר והנפט עלה ב-0.7% מעל 70 דולר לחבית. 

 

 

מדדים

 

נאסד"ק דאו ג'ונס S&P 500

 

מאקרו

 

מדד מנהלי הרכש למגזר הלא יצרני האחראי לכמעט 90% מתוצר הכלכלה האמריקאית עלה לרמה של 50.9 נקודות, מעל קונצנזוס האנליסטים ל-50 נקודות. למעשה זאת הפעם הראשונה מזה 11 חודשים שהמדד מראה על צמיחה, שכן רמת 50 הנקודות היא המבדילה בין צמיחה לנסיגה.

 

שיעורי אבטלה גבוהים והיעדר תמריצים לסקטור הפרטי במדינות כמו יפן וגרמניה עלולים להאט את ההתאוששות העולמית – כך אמר היום (ב') הכלכלן נוריאל רוביני בראיון לסי.אן.בי.סי. "אני צופה כי שיעור האבטלה יעלה במהלך מרבית שנת 2010", אמר בראיון. "לא רק שיעלה אל מעבר ל-10%, כי אם הסיכון יישאר הרבה מעל לרמה הזו ויחזור למצב נורמלי יותר רק באופן הדרגתי, מה שיהווה את אחד ממוקדי החולשה העיקריים של התאוששות הכלכלה", הוסיף. 

 

מניות במרכז

 

בנק אוף אמריקה מתכנן לבצע מינוי מהיר כתוצאה מכוונתו של קנת' לואיס מנכ"ל החברה לפרוש בסוף השנה, כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל.

 

גולדמן זאקס (סימול: GS) עתידה להרוויח כמיליארד דולר במידה ובנק CIT יפשוט את הרגל או יצליח לפתור בדרך אחרת הלוואת מימון בגובה 3 מיליארד דולר, כך חושף מקורב לנושא. מדובר בהסכם ל-20 שנה שנחתם ב-6 ביוני, 2008, ובמסגרתו CIT הסכימה לשלם לגולדמן 2.85% מהסכום המקסימלי שהולווה, או בכל שנה 85.5 מיליון דולר במשך העשור הראשון, ולאחר מכן הסכום ילך ויפחת.

 

ישראליות באור הזרקורים

 

את ההודעה על החלטת הלקוחה הגדולה שלו, סיסקו, לרכוש את ספקית ציוד שיחות הוועידה טנדברג קיבל מנכ"ל רדויז'ן בועז רביב בהפתעה. "לא ציפינו לה, ולא היינו ערוכים לה", אומר רביב בשיחה עם "כלכליסט". סיסקו, שאחראית על 39% ממכירותיה של יצרנית ציוד שיחות הווידיאו הישראלית רדויז'ן, תוריד בהדרגה את הזמנותיה מרדויז'ן עד 2011, זאת בעקבות רכישת טנדברג בכ־3 מיליארד דולר במזומן.

 

"פרטנר צפויה לשמר את הדירוג הנוכחי שלה, חרף העלייה ברמת המינוף", כך גורסים בחברת הדירוג S&P מעלות הבוקר (ב'). האנליסט ערן קיסרי מאשרר את הדירוג הנוכחי של החברה ('AA' מינוס) תוך שהוא מוציא את חברת הסלולר השנייה בגודלה בישראל מרשימת המעקב עם השלכות שליליות. תחזית הדירוג של מעלות משקפת את הציפייה כי פרטנר תשמור על מבנה הון איתן, למרות עלייה משמעותית ברמת המינוף. זו כאמור עלולה להתרחש בעקבות הדיבינדים הגבוהים הצפויים ב-2010.

 

אלביט מערכות זכתה במכרז חדש שעשוי להניב הכנסות של עד 11.4 מיליון דולר בחמש שנים.

 

חברת מלאנוקס טכנולוגיות(סימול: MLNX) ספקית פתרונות וקישוריות  מקצה לקצה עבור שרתים ומערכות אחסון, הודיעה היום על העלאת תחזיות ההכנסות, שיעורי הרווח הגולמי וההוצאות התפעוליות לרבעון השלישי של השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x