$
בורסת ת"א

זאבי ברגמן יחליף את חיים שני כמנכ"ל נייס

ברגמן שימש בעבר כמנכ"ל קומברס והוא יחליף את שני שימונה למנכ"ל האוצר, כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט". ההודעה הרשמית על המינוי צפויה להתפרסם מחר, יום לפני התאריך בו אמורה נייס לחשוף תוצאותיה לרבעון השני. מנייס נמסר כי החברה אינה מתייחסת לשמועות

עומרי כהן 18:5127.07.09

זאבי ברגמן, לשעבר מנכ"ל קומברס, הסכים להיכנס לנעליו הגדולות של חיים שני ולקבל על עצמו את תפקיד מנכ"ל נייס. ההודעה הרשמית על פרישתו של שני מנייס ועל מינוי ברגמן במקומו צפויה להתפרסם היום, ולאחריה צפוי שר האוצר, הד"ר יובל שטייניץ, להביא לאישור הממשלה את מינוי שני לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר. מנייס נמסר כי החברה אינה מגיבה לשמועות.

 

כמו שני, גם ברגמן נחשב לאחד המנהלים המוערכים ביותר בענף ההייטק הישראלי. בתחילת 2007 הוא פרש במפתיע מתפקידו כמנכ"ל קומברס, בו כיהן במשך כשש שנים. בסך הכול הוא עבד בחברה במשך כ-20 שנה ובתחילת העשור הנוכחי הטיל עליו המייסד והיו"ר קובי אלכסנדר את מלאכת השיקום של קומברס, שסבלה אז מירידה חדה בהיקף פעילותה עקב התפוצצות בעות ההייטק וכניסת העולם הטכנולוגי למיתון של שנתיים.

 

ברגמן הוביל את שיקומה של קומברס, וסייעה להפיכתה למובילה עולמית בפתרונות ערך מוסף לחברות טלפון וסלולר. בהמשך הפך ברגמן את קומברס לחברה השנייה בעולם (אחרי אמדוקס) בתחום תוכנות החיוב (בילינג) לחברות הטלקום, כאשר הוביל את רכישת קינן האמריקאית תמורת 249 מיליון דולר. השקט שהחדיר לעובדיו בשנה הראשונה שלאחר התפוצצות פרשת האופציות והתפטרותו של אלכסנדר, היו מהסיבות העיקריות להמשך הצמיחה גם באותה התקופה

 

בניין קומברס ברמת החי"ל. ברגמן הפך את החברה לשנייה בעולם בתחום הבילינג לחברות הטלקום בניין קומברס ברמת החי"ל. ברגמן הפך את החברה לשנייה בעולם בתחום הבילינג לחברות הטלקום צילום: מיכאל קרמר

 

סולד מדיסטנס

 

ברגמן נחשב מעולם למנכ"ל הסולד מדיסטנס וככזה הדוגל ביחס חברי לעובדיו. לאחר פרישתו הוא החל לעסוק בפילנתרופיה ובהשקעות בחברות סטארט אפ. בין השאר, היה ברגמן ממייסדי גליל סופטוור, חברת סטארט אפ שהוקמה בנצרת במטרה לספק לחברות ישראליות שירותי מיקור חוץ בתחומי התוכנה. ברגמן השקיע בעצמו בחברה ואף כיהן כיו"ר שלה.

 

הן ברגמן והן שני נחשבים למנהלים שמתרחקים מחשיפה תקשורתית ומהאדרה עצמית, ושמים דגש עיקרי על הצלחת החברה שהם עומדים ראשה. כמו ברגמן, גם שני קיבל לידיו את שרביט הניהול של נייס בתחילת 2001, שהייתה אחת התקופות הגרועות ביותר בתולדות החברה. קודמיו בתפקיד הביאו את החברה להציג הפסדים בתחילת המיתון שהגיע אחרי התפוצצות בועת ההייטק, וגרמו משבר אמון קשה עם שוק ההון לקריסה של כ-70% במחיר המניה.

 

שני נאלץ להשקיע מאמצים רבים, הן בשיקום החברה והן בשיקום הקשר עם שוק ההון. הוא הרחיב את ערוצי המכירות מארה"ב לאירופה ואסיה, הרחיב את סל המוצרים של החברה, אבל בעיקר הביא לצמצום התחרות בשוק באמצעות רכישת מרבית המתחרות. תחת שני, הפכה נייס מחברת הקלטות לאחת משתי החברות הגדולות בעולם בתחום התוכנות להפקת תובנות מניתוח הקשר בין מוקדי שירות ארגוניים ללקוחות הארגון. בנוסף, התפתחה נייס גם לתחום של פיתוח תוכנות הקלטה, ניתוח והתראה של צילומי וידיאו במערכות טלוויזיה במעגל סגור, עבור מוקדי חירום של משטרות וכוחות ביטחון אחרים.

 

בתקופתו של שני, צמחו מכירות נייס מ-153 מיליון דולר בשנת 2000 (טרם כניסתו לתפקיד) ל-624 מיליון דולר ב-2008. מחר צפויה החברה לפרסם את תוצאותיה לרבעון השני של 2009, ובינתיים שולטת בשוק ההערכה כי את השנה כולה עתידה לסיים החברה עם הכנסות של כ-587 מיליון דולר. הירידה בהשוואה לאשתקד, היא תוצאה ישירה של המיתון העולמי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x