$
שווקי חו"ל

העבריין הנמלט אלן סטנפורד תרם לקמפיין של אובמה 31,750 דולר

בכך הפך אובמה לאיש המדורג במקום השלישי מבחינת גובה תרומות לפוליטיקאים, שנתן איל ההון הטקסני ודמות מפתח בעולם הקריקט הבינלאומי, החשוד בהונאה של מכירת ניירות ערך בשווי 9.2 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 22:3819.02.09
העבריין הנמלט, אלן סטנפורד, ועובדיו תרמו לקמפיין של אובמה 31,750 דולר, ובכך הפך אובמה לאיש המדורג במקום השלישי מבחינת גובה תרומות שנתן סטנפורד לפוליטיקאים, כך עולה מנתונים שפרסם הערב (ה') המרכז לפוליטיקה אחראית בארה"ב.

 

דובר של אובמה, שביקש להישאר בעילום שם,

אמר שהכספים שקיבל הנשיא מסטנפורד נתרמו אתמול לצדקה.

 

רשויות הפיקוח בארה"ב מאשימות את אלן סטנפורד, איל הון טקסני ודמות מפתח בעולם הקריקט הבינלאומי, בהונאה של מכירת ניירות ערך בשווי 9.2 מיליארד דולר תוך הבטחת תשואות "בלתי סבירות ובלתי מוכחות".

 

שופט מחוזי בארה"ב הקפיא השבוע את נכסיו לאחר שרשות ני"ע האמריקאית טענה כי הוא מעורב ב"הונאה בהיקף מזעזע, ששלחה זרועות לכל רחבי העולם". לקבוצת ניהול ההון והשירותים הפיננסיים של סטנפורד משרדים ברחבי צפון אמריקה, אמריקה הלטינית, אירופה והקריביים.

 

לסטנפורד נשלחו זימונים לבית המשפט, אך הוא לא הופיע לעדות, או סיפק מסמכים, נמסר מרשות ני"ע. נכון לעכשיו, לא ידוע מיקומו הנוכחי של סטנפורד, המתגורר רוב הזמן באיי הבתולה.

 

רשות ני"ע הגישה תביעה אזרחית נגד סטנפורד ובכירים נוספים בחברה בבית המשפט הפדרלי בדאלאס. הרשות אף האשימה את אינטרנשיונל בנק שבאנטיגואה, שבבעלות סטנפורד, ב"טענה כוזבת" שלבנק אין חשיפה "ישירה או עקיפה" לקנוניית מאדוף.

 

כמו כן, האשימה הרשות אותו ושלוש מהחברות שבבעלותו ב"ארגון מזימת השקעות כוזבת של מיליארדי דולרים, שהתמקדה בתוכנית תעודות פיקדון בשווי שמונה מיליארד דולר". הרשות קישרה את סטנפורד למזימה נוספת, הקשורה לתוכנית קרנות נאמנות שקידמו יועצי סטנפורד גרופ קומפני, תוך שימוש בנתונים "כוזבים במידה ניכרת"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x