סגור

יאנדקס קיבלה בראש: נאסד"ק ו-NYSE עצרו את המסחר במניות רוסיות

שתי הבורסות המרכזיות נקטו את הצעד הזה בעקבות הסנקציות שהוטלו על רוסיה לאחר הפלישה לאוקראינה; חברות אחרות בשוק ההון האמריקאי בוחנות את המשך המסחר בניירות ערך רוסיים

בורסות נאסד"ק וניו יורק (NYSE) עצרו זמנית את המסחר במניות שבסיסן ברוסיה ורשומות בשוק האמריקאי. עם הבולטות שבהן נמנית חברת התוכנה יאנדקס, המכונה "הגוגל של רוסיה", שמפעילה בין היתר את שירות שיתופי הנסיעות יאנגו.


ההחלטה התקבלה בעקבות חששות שהביעו רגולטורים, בשעה שבשתי הבורסות בחנו את השלכות הסנקציות שהוטלו על רוסיה, לאחר הפלישה לאוקראינה. כך מדווחים ברויטרס על סמך מקורות מעורבים.


1 צפייה בגלריה
הבורסה לניירות ערך ב ניו יורק נאסד"ק
הבורסה לניירות ערך ב ניו יורק נאסד"ק
נאסד"ק
(צילום: בלומברג)

המניות הרשומות בנאסד"ק שהמסחר בהן הופסק הן Yandex, Nexters, HeadHunterGroup, Ozon Holdings ו-Qiwi. ב-NYSE הופסק המסחר ב-Cian, Mechel ו-Mobile TeleSystems.
במקביל חברת OTC Markets Group, המציגה מחירים של מעל 10,000 ני"ע הנסחרים "מעבר לדלפק", מסרה כי היא בודקת את ההיבטים הרגולטוריים הנוגעים להשפעת הסנקציות על המסחר בתעודות פיקדון אמריקאיות של חברות רוסיות.
"אנו עובדים עם הרגולטורים הפדרליים, ונפעל בהתאם להוראות שלהם ולהנחיות שהם יספקו לאחר שהמידע הנדרש יתקבל", נאמר בהודעת OTC.
הודעה דומה יצאה מארגון Depository Trust and Clearing Corporation, הפועל מטעם הגורמים בשוק האמריקאי לביצוע סליקה והעברות של כל ניירות הערך. "אנחנו בוחנים מקרוב את המצב עם אוקראינה, ומחויבים להגנה על יציבות השווקים ולוודאות הנדרשת ללקוחות שלנו ולתעשייה כולה", נאמר בהודעת DTC, שציין גם כי הוא בוחן את ההשפעות הפוטנציאליות של הסנקציות על המערכת הפיננסית ועל התנודתיות.