סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

יאנדקס רוכשת את חברת הקורקינטים Wind, שפועלת בישראל

כל עובדי Wind בישראל צפויים להצטרף למטה המקומי של יאנדקס שמונה כיום כ-250 עובדים. פעילות יאנדקס בישראל כוללת את שירות הזמנת המוניות יאנגו, משלוחים ועסקי פודטק

חברת הטכנולוגיה יאנדקס, שמתחרה בין היתר באובר ובגוגל ברוסיה ובמדינות נוספות, מוסיפה כעת עוד תחום למגוון פעילויותיה, קורקינטים. החברה הודיעה היום (ב') על רכישת חברת הקורקינטים השיתופיים Wind.
לאחרונה יש פעילות בישראל של Wind הגרמנית לצד ליים ובירד. כל עובדי Wind בישראל צפויים להצטרף למטה המקומי של יאנדקס שמונה כיום כ-250 עובדים.
פעילות יאנדקס בארץ כוללת את שירות הזמנת המוניות יאנגו, משלוחים ועסקי פודטק. הרכישה תכלול את חומרת הקורקינטים החשמליים של Wind, את יכולות צוות המחקר והפיתוח שלה ואת התפעול בישראל. הרכישה מיועדת לתגבר את הפלטפורמה שלה עם שירותי תחבורה חכמה באזורים גיאוגרפיים נבחרים.
2 צפייה בגלריה
תל אביב קורקינט חשמלי  WIND
תל אביב קורקינט חשמלי  WIND
תל אביב. קורקינט חשמלי של WIND
(צילום: דוד הכהן)
יובל קינן, שמונה לאחרונה לתפקיד מנכ״ל Yandex ישראל, הסביר: "רכישה זו ממצבת את Yandex בישראל כשחקנית הן בתחום שירותי התחבורה החכמה והן בתחום המסחר המהיר, שאליו נכנסנו לאחרונה עם שירות Yango Deli, המספק משלוחי מצרכים בתוך 15 דקות. מהלך זה ייצור סינרגיה משמעותית בין השירותים השונים, ויספק לצרכנים מענה לכלל שירותי התחבורה ו״המייל האחרון״ תחת "One-Stop-Shop".
אריק וונג, מייסד-שותף ומנכ"ל Wind: "במהלך ארבע השנים האחרונות, Wind התפתחה להיות אחת מחברות הקורקינטים השיתופיים המובילות בעולם, עם דגש חזק על ישראל, שבה יצרנו חברה חזקה ומובילת שוק. שילוב שירות הקורקינטים שלנו עם פלטפורמת יאנגו, בנוסף לרכישת החברה על ידי Yandex, יהווה צעד משמעותי לקראת שינוי התחבורה העירונית, לוגיסטיקת 'מייל אחרון' ושירות האקוסיסטם האורבני בתל אביב ואף למעלה מכך, זו פתיחתו של הפרק הבא בהתפתחות פתרונות המוביליטי בישראל".
2 צפייה בגלריה
יובל קינן
יובל קינן
יובל קינן
(אוראל כהן)
לא ברור אם המהלך גם יגרור שינוי מיתוג מצד Wind, ביאנדקס מנסים ליצור זהות אחידה לשירותים שלה.