סגור

הבינלאומי ומזרחי טפחות ישקיעו 1.2 מיליארד שקל בפרויקט בנייה בשדה דב

יממנו את חברת הנדל"ן אביסרור משה ובניו בפרויקט שבו יוקמו 406 דירות; הגאות בענף הנדל"ן הופכת למנוע לרווחים עבור הבנקים הקטנים יותר, ואף עשויה עבור חלקם לצמצם פערים מול הבנקים הגדולים

מזרחי טפחות והבינלאומי השלימו עסקת מימון בהיקף כולל של 1.2 מיליארד שקל לחברת אביסרור לטובת הקמת פרויקט ברובע שדה דב. מזרחי טפחות והבינלאומי יספקו 600 מיליון שקל כל אחד. אביסרור היא החברה היזמית הראשונה שהשיגה מימון בנקאי לפרויקט.


חברת הנדל"ן אביסרור משה ובניו הייתה מבין הזוכות במכרז הראשון לבניית רובע שדה דב בתל אביב שהתקיים בחודש אוגוסט. על המגרש שבו זכתה אביסרור במכרז יוקמו 406 דירות. החברה תשלם עבור המגרש 1.092 מיליארד שקל. המחיר, כולל פיתוח, נקבע על 1.139 מיליון שקל המשקף עלות קרקע ליחידה של 2.8 מיליון שקל.

1 צפייה בגלריה
הדמיית שכונת אשכול ב תל אביב המתוכננת ב שדה דב 1
הדמיית שכונת אשכול ב תל אביב המתוכננת ב שדה דב 1
הדמיית שכונת אשכול בתל אביב המתוכננת בשדה דב
(הדמיות רובע דוב ארי כהן – viewpoint)

המכרז הראשון בשדה דב (תכנית אשכול) נסגר בחודש אוגוסט במחירים של יותר מפי 2 מהערכות הקודמות אשר סברו כי המכרז ל-4 המגרשים ינעל במחיר של 2 מיליארד שקל. לצד אביסרור, החברות הנוספות שזכו במכרז הן קבוצת חנן מור, חברת משולם לוינשטיין, וחברת ישראל קנדה. במגרש הקטן ביותר אשר בו זכויות ל-230 יח"ד זכתה חברת משולם לוינשטין ביחד עם חברת אלייד וחברת מבנה. ברובע צפויות להיבנות 1,574 דירות חדשות בהיקף של מיליארדי שקלים.
רובע שדה דב יכלול יחידות דיור לצד שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף 191,000 מ"ר, מלונאות בהיקף של 30,000 מ"ר ומבנים נוספים. הבינוי בשכונה מבוסס על 3 סוגי מבנים: בנייה מרקמית נמוכה, מגדלים בגובה 16 קומות ומגדלים גבוהים ביותר בגובה של עד 41 קומות.
השכונה ממוקמת בסמוך לקו הרכבת הקלה העתיד לעבור ברחוב אבן גבירול (הקו הירוק) ומבוססת על תחבורה ציבורית והפחתת תלות התושבים והמבקרים ברכב פרטי. בנוסף יוקמו שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף כ-191,000 מ"ר, מלונאות בהיקף של כ-30,000 מ"ר, מבנים ומוסדות ציבור, כיכר עירונית, שטח ציבורי פתוח ושבילים.
מדובר בעסקה ייחודית מבחינת המממנים. הגאות בענף הנדל"ן הופכת למנוע לרווחים עבור הבנקים ואף עשויה עבור חלקם לצמצם פערים מול הבנקים הגדולים. העסקה הנוכחית עם אביסרור נעשה עם שניים מהבנקים שאינם נחשבים כגדולים ביותר בענף ולכל הנוגע לבנק הבינלאומי, אותה מנהלת סמדר ברבר צדיק, מדובר באחת מהעסקאות הגדולות שלו בשנה האחרונה.
עבור מזרחי טפחות, בהנהלת משה לארי, מדובר בפרויקט נדל"ני גדול שני בתוך פחות מחצי שנה. זאת לאחר שחתם עם חברת ICR מבית ישראל קנדה וראם מגורים על הסכם למימון פרויקט פינוי-בינוי של מאות דירות בהרצליה, בסך של 700 מיליון שקל. בתחילת השנה מימן הבנק את פרויקט מומנט של אזורים בבת ים במסגרתו העניק מימון של 1.5 מיליארד שקל.