סגור

שנה בלבד אחרי הנפקת הענק - פלייטיקה מחפשת קונה

חברת הגיימינג הישראלית הודיעה הלילה שהחלה לבחון אלטרנטיבות אסטרטגיות - כולל מכירה. שווי החברה בנעילה אתמול עמד על 7.3 מיליארד דולר - נמוך בהרבה מהשווי בהנפקה שעמד על 11 מיליארד דולר

פלייטיקה, חברת הגיימינג הישראלית הגדולה, בדרך להימכר. עם פרסום הדוחות הכספיים הלילה הודיעה פלייטיקה כי היא החלה לבחון אלטרנטיבות אסטרטגיות עבור החברה, כולל מכירתה. מהלך זה מגיע לאחר שהמניה צנחה עמוק אל מתחת למחיר ההנפקה ב-2021, אז פלייטיקה הוכתרה כהנפקה הישראלית הגדולה אי פעם שנערכה לפי שווי של 11 מיליארד דולר. אתמול בלילה היא סגרה את המסחר בשווי של 7.3 מיליארד דולר שעלה ב-11% במסחר שלאחר הסגירה בעקבות ההכרזה על מכירה אפשרית.


בפלייטיקה, שכבר עברה בעלות מספר פעמים ועד לאחרונה הייתה בשליטת יוז'ו שי הסיני, מציינים כי הדירקטוריון בוחן מספר חלופות בהן עסקה עם גורם אסטרטגי, מכירת חלק מהמניות או מכירת רוב מניות החברה. לשם כך היא מינתה את בנק ההשקעות RAINE שילווה אותה בתהליך. לפני חודש בלבד הודיע שי על כוונתו להעמיד למכירה חבילה של 15%-25% ממניות החברה שלאחריה הוא יפסיק להיות בעל המניות הגדול בה. היזם הסיני רכש את השליטה בפלייטיקה ב-2016 לפי שווי של 4.4 מיליארד דולר מידי קבוצת Caesars Entertainment, כך שגם לאחר הירידה שספגה מניית פלייטיקה מאז ההנפקה, הוא עדיין מורווח על ההשקעה.

2 צפייה בגלריה
הנפקת פלייטיקה ב נאסד"ק
הנפקת פלייטיקה ב נאסד"ק
הנפקת פלייטיקה בנאסד"ק

נראה כי לאור האירוע הזה, כאשר ברקע קדחת מיזוגים בשוק הגיימינג, בפלייטיקה החליטו לנצל את המומנטום כדי למקסם את השווי. באחרונה נחתמו מספר עסקאות ענק בתחום, כאשר המרכזית שבהם היא רכישת אקטיוויז'ן בליזארד על ידי מיקרוסופט ב-69 מיליארד דולר שלאחריה הגיעה רכישת מפתחת דסטיני על ידי סוני ב-3.6 מיליארד דולר. פלייטיקה עצמה ביצעה רכישה גדולה ב-2021 ושילמה 600 מיליון דולר עבור משחק בתחום העיצוב REDECOR.
פלייטיקה פרסמה הלילה דוחות כספיים טובים שעקפו את התחזיות המוקדמות, אך גם הצביעו על האטה משמעותית בקצב הצמיחה. ההכנסות הסתכמו ב-2.58 מיליארד דולר, עלייה של 9% מול 2020. עם זאת, פלייטיקה היא חברה רווחית מאוד והרווח הנקי אף גדל בשנה החולפת ל-308.5 מיליון דולר לעומת 92.1 מיליון דולר. לפלייטיקה יש כיום יתרות מזומנים של 1.1 מיליארד דולר, כך שסביר להניח כי במידה ותימכר יהיה מדובר בעסקה של יותר מ-10 מיליארד דולר.
פלייטיקה הוקמה ב-2010 על ידי רוברט אנטוקול, שמשמש עד היום כמנכ"ל החברה, ואורי שחק שפרש ממנה לפני כעשור. אף שלא נותרו בה כמעט בעלי מניות ישראלים, המטה נמצא בהרצליה, בו היא מעסיקה כ-1,000 עובדים ויש לה עוד כ-3,000 עובדים בפריסה של 20 משרדים נוספים ברחבי העולם.

2 צפייה בגלריה
רוברט אנטוקול מייסד ומנכ"ל פלייטיקה
רוברט אנטוקול מייסד ומנכ"ל פלייטיקה
רוברט אנטוקול, מייסד ומנכ"ל פלייטיקה
(צילום: אוהד רומנו)