סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

בלעדי
אקזיט נוסף למייסדי פלייטיקה: חברת הגיימינג Beach Bum נמכרת בחצי מיליארד דולר

החברה, שהוקמה על ידי אורי שחק וגיגי לוי ב-2015, נמכרת לחברת הגיימינג הצרפתית VOODOO. בין המרוויחים: הקרן הישראלית 83NORTH, קרן ההשקעות של חיים סבן ופלטפורמת ההשקעות IANGELS של שלי הוד-מויאל ומור אסיא

חברת הגיימינג הישראלית Beach Bum נמכרת בחצי מיליארד דולר לחברת משחקי ההייפר קז'ואל הצרפתית VOODOO, כך נודע ל"כלכליסט". בשלב הראשון יקבלו בעלי המניות 300 מיליון דולר, ובהמשך 200 מיליון דולר נוספים בכפוף לעמידה ביעדים. החברה מעסיקה 150 עובדים במשרדיה ברעננה.
2 צפייה בגלריה
ביץ' בם beach bum מימין לשמאל: גילי לוי קרן מרום שחר שצלקה
ביץ' בם beach bum מימין לשמאל: גילי לוי קרן מרום שחר שצלקה
מימין לשמאל: גיל לוי, הסמנכ"לית קרן מרום והמנכ"ל שחר שצלקה
(צילום: beach bum)
Beach Bum, שמשחקי המובייל שלה מבוססים על משחקי לוח פופולריים כמו שש בש שעברו התאמה לעולם הדיגיטלי, כמעט שלא גייסה הון חיצוני מאז הקמתה ב-2015. בסבב הראשון, שנערך ב-2016, גייסה 3 מיליון דולר בלבד, ומאז לא הכריזה על גיוסים נוספים. על פי ההערכות, היו השקעות נוספות בחברה, אך בהיקפים קטנים.
את החברה הקימו גיגי לוי ואורי שחק, שניים ממייסדי פלייטיקה שפרשו מהחברה. לוי הוא מבעלי המניות הגדולים בחברה הנמכרת, שמסדרת לו אקזיט מרשים נוסף מעבר להנפקת פלייטיקה מוקדם יותר השנה, לפי שווי של 11 מיליארד דולר. לוי משמש גם כיו"ר פעיל של החברה, ואילו שחק חבר בדירקטוריון. מייסדים נוספים הם מנכ"ל החברה שחר שצלקה, קרן מרום, שמכהנת בתפקיד סמנכ"לית התפעול, וגיל לוי. בעלי המניות הנוספים ב-Beach Bum והמרוויחים הגדולים מהשווי המפתיע בעסקת המכירה הם קרן ההשקעות של חיים סבן, פלטפורמת ההשקעות IANGELS של שלי הוד מויאל ומור אסיא וקרן הון הסיכון הישראלית 83NORTH.
2 צפייה בגלריה
גיגי לוי וייס
גיגי לוי וייס
אקזיט מרשים אחרי הנפקת פלייטיקה. גיגי לוי
(צילום: אוראל כהן וטל אזולאי)
Beach Bum ייצרה הכנסות של 70 מיליון דולר ב-12 החודשים האחרונים, ויש לה יותר מ-2 מיליון משתמשים פעילים בחודש. המשחקים הפופולריים ביותר שלה, LORD OF THE BOARD ו-SPADES ROYALE, נמנים עם רשימת 25 המשחקים "הנצחיים" (evergreen) המובילים במונחי הכנסות.
הרוכשת הצרפתית היא חברת גיימינג שהוקמה ב-2013, ועל פי הערכות הגיעה להכנסות של כ-400 מיליון דולר ב-2020. החברה נמצאת בבעלות פרטית של שני מייסדיה, חברים מספסל הלימודים בתיכון, וקיבלה השקעות מבנק ההשקעות גולדמן זאקס ומענקית הטכנולוגיה הסינית טנסנט. סבב הגיוס האחרון של VOODOO נערך לפי שווי של 1.7 מיליארד דולר. לחברה יותר מ-100 משחקים חינמיים, ומספר ההורדות שלה עבר באחרונה את ה-5 מיליארד. המשחק הפופולרי ביותר שלה הוא HELIX JUMP.
רכישת Beach Bum אינה העסקה הראשונה של VOODOO בישראל. ביוני האחרון היא ביצעה רכישה קטנה של BIDSHAKE, פלטפורמה לשיווק והפצה של משחקים מתל אביב.