סגור

אמזון מעדכנת: מחזיקים ב-20% מחברת הרכב החשמלי ריוויאן

בין הפיתוחים של הסטארט-אפ גם רכבים מסחריים גדולים, שכ-10,000 מהם יהיו בשימוש אמזון כבר בשנה הבאה; שווי האחזרות של ענקית המסחר המקוון בחברה - כמעט 4 מיליארד דולר

אמזון חשפה אתמול (ו') כי היא בעלת אחזקות בריוויאן אוטומוטיב (Rivian Automotive), חברת סטארט-אפ המפתחת רכב חשמלי, כולל רכבים מסחריים גדולים המיועדים לביצוע משלוחים, כך לפי דיווח באתר CNBC.


לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), נכון לסוף חודש ספטמבר אמזון הייתה בעלת אחזקות של 20% בריוויאן, וזאת בשווי של 3.8 מיליארד דולר - עלייה מ-2.7 מיליארד דולר נכון ל-31 בדצמבר. במסמכים נפרדים שהגישה ענקית המסחר המקוון לרגולטורים מוקדם יותר החודש חשפה כי השקיעה עד כה מעל 1.3 מיליארד דולר בריוויאן.

1 צפייה בגלריה
מכונית של ריוויאן
מכונית של ריוויאן
מכונית של ריוויאן
(יצרן)

בתחילת החודש הגישה ריוויאן תשקיף לפני הנפקה ומסרה כי בכוונה להיסחר בנאסד"ק תחת הסימול RIVN. התשקיף חשף פרטים נוספים על הקשר בין החברה ואמזון, וכן הפסד בסך מיליארד דולר במחצית הראשונה של השנה הנוכחית. על פי התכנון, היא תבצע את ההנפקה הציבורית הראשונה (IPO) בחודש נובמבר.
לפי ריוויאן, לאמזון יש זכויות בלעדיות על רכבי המשלוחים החשמליים שהיא מייצרת למשך ארבע שנים לפחות וזכות ראשונים בתקופה שלאחר מכן. אמזון הזמינה 100 אלף כלי רכב עד 2030, ובחברה מתכננים שיהיו להם 10,000 כלי רכב חשמליים של ריוויאן בשימוש כבר בשנה הבאה.
יצרנית הרכב האמריקאית פורד היא גם בעלת אחזקה בריוויאן - של מעל 5%.