סגור

בלעדי
ברקת נגד אליהו: עוצר המהלך להדחת הדירקטורים במגדל

הממונה על הביטוח הודיע לחברה כי יאשר את כהונתם של שני הדירקטורים החדשים שמינה אליהו - שי בסון ואברהם דותן - רק במידה שיכהנו לצידם של חיים רמון ועוזי מוסקוביץ שאמורים היו לעזוב את תפקידם

יו"ר רשות שוק ההון והממונה על הביטוח משה ברקת עוצר את מהלך הדחת הדירקטורים בחברת הביטוח מגדל. לכלכליסט נודע כי ברקת הודיע היום במכתב לחברה כי יאשר את כהונתם של שני הדירקטורים החדשים שמינה שלמה אליהו לחברה, שי בסון ואברהם דותן, רק במידה ויכהנו לצידם של חיים רמון ועוזי מוסקוביץ עד יוני 2022, או לחילופין יכנסו לתפקיד ויחליפו אותם ביוני 2022.


ברקת נימק את ההחלטה בכך שאיננו יכול לאפשר מצב שבו קיימת תחלופה גבוהה של דירקטורים במגדל, שנמצאת בתקופה קריטית, עם יו"ר שנכנס לתפקיד ביולי ומנכ"ל שרק עתה נכנס, ויש לשמור על היציבות הניהולית של החברה.

1 צפייה בגלריה
חיים רמון דירקטור במגדל ו יפתח רון טל
חיים רמון דירקטור במגדל ו יפתח רון טל
מימין: חיים רמון דירקטור במגדל ויפתח רון טל היו"ר
(צילומים: אוראל כהן)

כפי שנחשף בכלכליסט הוביל שלמה אליהו מהלך להחלפתם של ארבעה דירקטורים מטעמו בחברה, הוותיקים אריה מינטקביץ וגבי פיקר שכבר הודחו וכהונתם לא תחודש, ורמון ומוסקוביץ' שאמורים להפסיק את כהונתם כפי שנקבע בישיבת הדירקטוריון בעוד כחודש כשיכנסו בסון ודותן לתפקידם.
ברקת הודיע שלא יאפשר את כניסת השניים ובכך מביא להארכת הכהונתם של רמון ומוסקוביץ' עד יוני 2022, למרות החלטתו של אליהו להחליף אותם. הרצון של אליהו נובע בין היתר מהעובדה שהדירקטורים הצביעו בניגוד לדעתו בהחלטות שונות של הדירקטוריון.
ההודעה של ברקת מאפשרת ליפתח רון טל שקט ניהולי כיו"ר מגדל ביטוח לפחות לחצי השנה הקרובה. רון טל מצוי בעימות עם אליהו שכועס עליו על כך שלא סייע לו למנות את המועמד שלו לתפקיד המנכ"ל, כלומר את רונן אגסי, ובמקומו מונה שגיא יוגב. אליהו מנסה להדיח את רון טל מתפקיד מנכ"ל מגדל אחזקות, אבל ספק אם יעלה הדבר בידו עתה משהשניים נשארו והם תומכים ברון טל.