סגור

מנכ"ל מילניום פוד־טק חושב ששווייה כפול מזה שבו היא נסחרת

חנן שניידר העריך בשיחה עם משקיעים שלהערכתו שווי השותפות, שנסחרת בבורסה ב־75 מיליון שקל, הוא בין 120 ל־160 מיליון שקל. גורם משמעותי לירידה בשווי שותפות המו"פ הוא צניחה של 65% בחצי שנה בשווי האחזקה בסבוריט

מנכ"ל שותפות המו"פ מילניום פוד־טק, חנן שניידר, ציין במפגש משקיעים שהתקיים בתחילת השבוע, שלהערכתו השווי הנכסי של השותפות הוא בין 120 ל־160 מיליון שקל, כלומר גבוה ב־110%-60% מהשווי שלה בבורסה, שעומד על כ־75 מיליון שקל. בינתיים, המשקיעים שהשתתפו בגיוסים של מילניום פוד־טק מופסדים "על הנייר" 22% בממוצע.


מילניום פוד־טק, שותפות המו"פ הראשונה שהונפקה בבורסה לניירות ערך בתל אביב, לפני כשנה, משקיעה בחברות העוסקות במו"פ בתחום הפוד־טק. עד כה השותפות גייסה 94.5 מיליון שקל בכמה מהלכים. הראשון שבהם היה ביולי 2020 ובמסגרתו מילניום פוד־טק גייסה 26 מיליון שקל בהנפקה ראשונה של יחידות השתתפות, לפי מחיר של 1.05 שקלים לכל יה"ש.
חודשיים לאחר מכן השותפות גייסה 16 מיליון שקל נוספים בהקצאה פרטית, לפי מחיר של 1.35 שקלים לחבילה, שכללה מניה אחת וכתב אופציה אחד. חלק הארי של הגיוס בוצע בדצמבר 2020, בהנפקה השנייה, שבמסגרתה השותפות גייסה 52.2 מיליון שקל לפי מחיר של 1.45 שקלים לחבילה, שכללה מניה וחצי אופציה.

2 צפייה בגלריה
חנן שניידר מנכ"ל נקסט פוד
חנן שניידר מנכ"ל נקסט פוד
חנן שניידר מנכ"ל נקסט פוד
(צילום: שלומי הראל)

בינואר 2021, החתמים שהובילו את ההנפקה הראשונה ניצלו את הגאות במחיר יחידות ההשתתפות של מילניום פוד־טק, ומימשו חלק מכתבי האופציה שקיבלו בתמורה ל־300 אלף שקל.
בשורה התחתונה, בשנת הפעילות הראשונה שלה בבורסה באחוזת בית, מילניום פוד־טק גייסה במצטבר סכום של 94.5 מיליון שקל, אולם שווי השוק הנוכחי של החברה מסתכם בכ־75 מיליון שקל בלבד.
המשקיעים שהשתתפו בהנפקה הראשונה של מילניום פוד־טק, לפני כשנה, רואים לנגד עיניהם הפסד זניח של 4%, אך אלו שהשתתפו בהקצאה הפרטית בספטמבר אשתקד מופסדים 25%, ואלו שהשתתפו בהנפקה השנייה, בשלהי 2020, מופסדים 30% על השקעתם. שיעור ההפסד "על הנייר" מחושב תחת ההנחה שכתבי האופציה שנמצאים מחוץ לכסף ונסחרים במחיר של 2 אגורות שווים אפס.
אחד הגורמים המשמעותיים לחולשה במחיר יחידות ההשתתפות של מילניום פוד־טק הוא הירידה הירידה בשווי השוק של סבוריט (15.9%) המוחזקת ע"י השותפות,שגם היא נסחרת בבורסה בתל אביב, שאיבדה מתחילת השנה כמחצית מערכה וכ־65% מתחילת חודש פברואר. סבוריט נסחרת כיום לפי שווי של כ־122 מיליון שקל.

2 צפייה בגלריה
אינפו מילניום פוד־טק גייסה 95 מיליון שקל
אינפו מילניום פוד־טק גייסה 95 מיליון שקל
אינפו מילניום פוד־טק גייסה 95 מיליון שקל

תיק ההשקעות של מילניום פוד־טק כולל שש חברות, שהושקע בהן סכום מצטבר של 16.3 מיליון דולר. ההשקעות שבוצעו על ידי השותפות עד כה הן בתחומים הבאים: הדפסת המבורגר (סבוריט), צבעי מאכל טבעיים (Phytolon), אריזות גמישות מתכלות (Tipa), הפחתת פסולת מזון (TripleW), בשר מתורבת (Aleph Farms) ותחליפי ביצה (Egg'n'up).
בשיחת המשקיעים שהתקיימה ביום ראשון התייחס המנכ"ל שניידר לחולשה בביצועי מניית השותפות ואמר: "מי שרוצה להשקיע יחד איתנו ולהיחשף לעולם הפודטק המתפתח, אז הוא משקיע לטווח ארוך".
לדבריו, "רוב התגמול שלנו הוא באופציות ואנחנו בקו אחד עם המשקיעים. צריך לתת לחברות את הזמן להשביח את עצמן, לעבוד, להתקדם, למכור, לעשות שיתופי פעולה".