סגור

שתי דקות של חרדה: הבאג שגרם לביטקוין לקרוס ב-90%

רשת הדאטה Pyth, הקשורה למטבעות הקריפטו המנוהלת על ידי כמה מהשחקנים הגדולים ביותר בוול סטריט - הציגה ביום שני צניחה בביטקוין עד לרמה של 5,402 דולר. מה הסיבה לתקלה ומה הנזק?

רשת דאטה הקשורה למטבעות הקריפטו המנוהלת על ידי כמה מהשחקנים הגדולים ביותר בוול סטריט - הציגה ביום שני צניחה של קרוב ל-90% במחיר הביטקוין – תקלה שלא הופיעה בפלטורמות אחרות, כך דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג.
הפלטפורמה, שנקראת Pyth מתוארת על ידי התומכים שלה כמקור מוביל בתעשייה למידע על מחירים על נכסים כמו מניות ומטבעות קריפטו. המידע מגיע מענקיות בתחום הפיננסיים כמו Jump Trading Group, DRW ו-FTX. אולם, ביום שני הפלטפורמה דיווחה לזמן קצר שמחיר הביטקוין עומד על 5,402 דולר. "המהנדסים ממשיכים לחקר את הסיבה וכבר עמלים על חיבור דו"ח מלא בנושא", צייצה החברה ביום שני בבוקר.

הטעות עוררה תשומת לב בין השאר מכיוון שארעה במערכת שמקבלת את המידע שלה מכמה מחברות המסחר המתוחכמות ביותר. "כדי שמשהו כזה יצליח, האנשים חייבים לסמוך על הנתונים", אמר ביוני ג'ו מולוסו נשיא וסמנכ"ל התפעול של וירצ'ו פייננשל שמספקת נתונים ל-Pyth.
אתמול (ג') כבר נראה שהכל הסתדר ומחיר הביטקוין שפורסם עמד על 41,888 דולר. היום נסחר מעל ל-42 אלף דולר.
זו הבעיה השנייה שקרתה ל-Pyth בתקופה האחרונה. החברה מחוברת ל-Solana blockchain שהפסיקה לעבוד בשבוע שעבר למשך יותר מ-17 שעות. בעקבות זאת נפלה גם הפלטפורמה של Pyth.
בשלב זה לא ברור מה היקף הבעיות שנגרמו בשל הדיווח על הצניחה במחיר הביטקוין. חשבון טוויטר של Bonfida – פרויקט שנבנה בסולנה – טען שהירידה "גרמה לשורה של אירועי נזילות בפלטפורמת Audaces". זוהי פלטפורמה הקשורה לבונפידה.