סגור

דוראל מתרחבת לשתי מדינות נוספות בארה"ב, ומכפילה שם את הצבר

החברה הבת האמריקאית, דוראל אל.אל.סי, אותה מייצג בדירקטוריון ראש המוסד לשעבר יוסי כהן, תקים פרויקטים בהיקף של 2.9 ג'יגה וואט ובעלות משוערת של 3 מיליארד דולרים - במדינות ויסקונסין ומיזורי; על כן, צבר הפרויקטים של דוראל מכפיל את עצמו בארה"ב ומגיע כעת ל-6 ג'יגה

סקטור האנרגיה הירוקה שחווה גל של מימושים במחצית הראשונה של השנה, ממשיך להתרחב בתכנון והקמת שדות סולאריים בשטח, כשהיעד המרכזי של החברות הישראליות כיום הוא ארה"ב. שם מקדם ממשל ביידן באמצעות חקיקה ותמריצי מס מעבר מסיבי לאנרגיה מתחדשת. על כן, דוראל אנרגיה מודיעה הבוקר (ג') כי היא מרחיבה את הפעילות של החברה הבת שלה בארה"ב (דוראל אל.אל.סי), שבה שותפה גם חברת הביטוח מגדל.


דוראל נכנסת לשתי מדינות נוספות בארה"ב: ויסקונסין ומיזורי, בהן תקים פרויקטים בהיקף של 2.9 ג'יגה וואט ובעלות משוערת של 3 מיליארד דולרים. צבר הפרויקטים של דוראל מכפיל את עצמו בארה"ב ומגיע כעת ל-6 ג'יגה. המדינות הללו מהוות חלק מרשת הולכת חשמל פרטית בשם MISO או ראשי תיבות של מפעיל מערכות עצמאיות באזור ה'מידקונטיננט'. ברשת זו שפרוסה מצפון ארה"ב ועד לדרומה, ישנן מדינות שממוקמות במרכז-מזרח ארה"ב.

1 צפייה בגלריה
הועידה הכלכלית הלאומית 2021  יוסי כהן ראש המוסד לשעבר
הועידה הכלכלית הלאומית 2021  יוסי כהן ראש המוסד לשעבר
יוסי כהן ראש המוסד לשעבר, מייצג את דוראל בדירקטוריון החברה הבת האמריקאית
(צילום: אוראל כהן)

הכניסה לרשת MISO, מצטרפת לפרויקטים שמקימה דוראל ומקדמת הקמת פרויקטים ברשת הולכת חשמל בשם PJM שפועלת במדינות באזור צפון מזרח ארה"ב. דוראל מקיימת פרויקט דגל באינדיאנה שצפוי לצאת לדרך בחודש הקרוב. רשת MISO היא מפעילת חשמל סיטונאית עצמאית, ללא מטרות רווח. היא פועלת ב-15 מדינות בארה"ב ובמחוז מניטובה בקנדה ומשרתת כ-42 מיליון צרכני חשמל.
דוראל פועלת בארה"ב באמצעות החברה הבת האמריקאית שלה, שכל עובדיה אמריקאים. היא חתמה על הסכמים ישירים עם בעלי קרקעות בשטח מצטבר של כ-45,000 דונם במדינות מיזורי, וויסקונסין ואילינוי. את דוראל מייצג בדירקטוריון החברה הבת ראש המוסד לשעבר יוסי כהן, ויש לה שותפה ישראלית בבעלות – חברת הביטוח מגדל.
יקי נוימן, מנכ"ל דוראל מציין כי "פיתוח היקף הפרויקטים על כל שלביו, בוצע על ידי צוותי הפיתוח העסקי של החברה, בדומה לשאר הפרויקטים אותם מפתחת החברה. שליטת החברה בכל שלבי הפרויקט מגדילה את פוטנציאל הרווחיות ויוצרת ערך רב למיזמי החברה. בתחילת השנה הצבנו לעצמנו יעד שאפתני של 10,500 מגה וואט בשלבי פיתוח שונים, ואנו מעריכים כי נגיע אליו מהר מכפי שצפינו".
מניית דוראל ירדה מתחילת השנה ב-18%, בדומה למגמת המימושים שרווחה בקרב מניות חברות האנרגיה הירוקה. למרות הירידות השנה, דוראל הונפקה בתחילת יוני אשתקד והיתה למעשה החברה הראשונה שהונפקה לאחר פרוץ מגיפת הקורונה. מאז ההנפקה זינקה המניה ב-129%. שווי השוק הנוכחי של החברה הוא 1.84 מיליארד שקל.