סגור

ממשיך להשתלב בעולם העסקים: יוסי כהן ימונה לדירקטור בדוראל אנרגיה ארה"ב

ראש המוסד לשעבר מצטרף לחברה הבת של דוראל; לפני חודשיים מונה כהן לנציג קרן ההשקעות היפנית סופטבנק בישראל - מקדם השקעות של סופטבנק וויז'ן 2 בישראל, שהשקיעה בחברות הישראליות אניוויז'ן ורדיס לאבס

דוראל אנרגיה מעדכנת היום (ד') על מינויו של יוסי כהן, ראש המוסד לשעבר, לדירקטור בחברה הבת האמריקאית Doral LLC.


מהחברה נמסר כי כהן יחזק את שדרת הניהול של החברה ויסייע בניווט החברה לקראת היעדים העומדים בפיתחה בעתיד הקרוב - לרבות מהלכי ייזום ופיתוח עסקיים רחבי היקף, מהלכים פיננסיים מורכבים וגיוסי הון, הסכמי שיתוף פעולה עם גופים וחברות בתחומי הליבה של החברה ועוד.

1 צפייה בגלריה
הועידה הכלכלית הלאומית 2021  יוסי כהן ראש המוסד לשעבר וידאו
הועידה הכלכלית הלאומית 2021  יוסי כהן ראש המוסד לשעבר וידאו
ראש המוסד לשעבר יוסי כהן
(צילום: אוראל כהן)

עוד נמסר מהחברה כי הצטרפותו של כהן לשורות החברה מתבצעת על רקע ראייתו את הובלת דוראל את תחום האנרגיה המתחדשת, לטובת מהפכת הסביבה הירוקה והגנת כדור הארץ. בייחוד בעת הנוכחית, והן בראייה עתידית בה משבר האקלים עלול להוות איום אסטרטגי של ממש, רואה כהן את הצורך בהאצת המגמה והטמעת טכנולוגיות חדישות לאנרגיה נקייה במדינת ישראל, ובעולם כולו.
דורי דודוביץ', יו"ר דוראל: "אנו גאים על בחירתו של ראש המוסד לשעבר יוסי כהן, חתן פרס ביטחון ישראל להצטרף לדוראל כדירקטור ב- Doral LLC. החברה נמצאת בתנופת פיתוח עצומה ואנו בטוחים שכהן יהווה חיזוק משמעותי להנהלת החברה ויתרום מניסיונו הרב ויכולותיו המוכחות בניהול מערכות מורכבות במגוון תחומים. Doral LLC מקדמת כיום צבר פרויקטים נרחב בשלבי פיתוח שונים (שהם כ- 3% מיעדי האנרגיה המתחדשת של ארה"ב), ותשקיע כ- 10-15 מיליארד ש"ח במהלך השנים הקרובות, בצבר הפרוייקטים הקיים היום, ואשר בכוונת החברה להגדילו באופן משמעותי. אני משוכנע שלנסיונו הרב ויכולותיו של יוסי תהיה תרומה חשובה להתקדמותה של דוראל בזירה הבינלאומית".
לפני חודשיים מונה כהן לנציג קרן ההשקעות היפנית סופטבנק בישראל. כהן מקדם השקעות של סופטבנק וויז'ן 2 בישראל - קרן שהשקיעה באחרונה בלא מעט חברות ישראליות, בהן אניוויז'ן ורדיס לאבס.