סגור

מאז מינויו של כחלון ליו"ר: מניית יונט קרדיט צנחה ב־31%

מאז ההודעה על מינוי כחלון במאי הצניחה חריפה יותר - 36%. מדובר בירידה הדרמטית ביותר מבין מניות חברות האשראי החוץ־בנקאי שאיבדו גובה בתקופה הזו. הירידה במניה התרחשה על רקע ביצועים כספיים החלשים

בתחילת חודש מאי האחרון הודיעה חברת האשראי החוץ־בנקאי יונט קרדיט על מינוי שר האוצר לשעבר כחלון ליו"ר הדירקטוריון שלה, תוך שהיא מבקשת להעניק לו חבילת שכר בעלות של 8.3 מיליון שקל בשנה, שהיתה הופכת אותו לבעל עלות השכר הגבוהה בענף זה. למרות הצהרות החברה על הפוטנציאל שבהעסקתו של כחלון, ציבור המשקיעים לא התרגש והמניה הגיבה בעלייה של 0.4% בלבד באותו יום.


כחלון נכנס לתפקיד ב־23.6. מאז ועד היום מניית החברה קרסה ב־31%. מאז ההודעה על מינוי כחלון במאי הצניחה חריפה יותר — 36%. מדובר בירידה הדרמטית ביותר מבין מניות חברות האשראי החוץ־בנקאי שאיבדו גובה בתקופה הזו. לשם השוואה, אס.אר אקורד, שהציגה את הירידה השנייה בגובהה בפרק הזמן הזה, ירדה ב־23% "בלבד". מיכמן, שהגיעה למקום השלישי בדירוג, ירדה ב־19%. עם זאת, ישנן חברות שהציגו תשואה חיובית בפרק הזמן הזה. מתחילת יולי ועד סוף השבוע שעבר, עלתה מניית מימון ישיר ב־23% ומניית אחים נאוי עלתה ב־17%.
1 צפייה בגלריה
משה כחלון  20.5.21
משה כחלון  20.5.21
משה כחלון, יו"ר יונט קרדיט. אמר שיש לבחון אותו אחרי דו"חות הרבעון השלישי
(צילום: אבי מועלם)

הירידה במניה התרחשה על רקע ביצועים כספיים החלשים. ברבעון השלישי, שלכל אורכו כחלון עמד בראש החברה, הציגה יונט קרדיט הכנסות בהיקף של 4 מיליון שקל — כמעט זהה להכנסות בתקופה המקבילה, ופחות מההכנסות שהציגה בשני הרבעונים הראשונים של השנה, שעמדו על 4.4 מיליון שקל ברבעון השני ו־4.7 מיליון שקל ברבעון השלישי. ההפסד ברבעון עמד על קצת יותר ממיליון שקל, בשעה שאת התקופה המקבילה הצליחה יונט קרדיט לסיים ברווח כולל של 104 אלף שקל. עם זאת, מדובר על הפסד נמוך משמעותית בהשוואה להפסד של 2.9 מיליון שקל שרשמה ברבעון הראשון של השנה הנוכחית והפסד של 2.8 מיליון שקל ברבעון השני.
"תשפטו אותי אחרי הדו"ח השני שלי בחברה (דו"חות הרבעון השלישי, שכן גם הדו"חות לרבעון השני פורסמו בתקופתו אך לא ייצגו את הניהול שלו — א"ע)", ביקר כחלון את מי שמתח ביקורת על חבילת השכר לה זכה, שקוצצה ב־20% בסופו של דבר. כמעט חצי שנה חלפה מאז, ובינתיים הצ'ק לא נפרע.