סגור

קוצץ ב-20% שכרו של משה כחלון ביונט קרדיט

חברת כרטיסי האשראי, שדיווחה על העמקת ההפסד ברבעון השני, הודיעה כי שכרו השנתי של היו"ר ושר האוצר לשעבר ירד מ-1.3 ל-1.04 מיליון שקל; גם שכרם של המנכ"ל והמשנה למנכ"ל קוצץ, במהלך שהוסבר כהתייעלות

על רקע המשך ההפסדים של חברת האשראי החוץ בנקאי יונט קרדיט, קוצץ שכרו של משה כחלון ב-20%. ועדת התגמול של יונט אישרה את הפחתת דמי הניהול שגובה כחלון, שר האוצר לשעבר המכהן כיו"ר החברה, מ-1.3 מיליון שקל בשנה ל-1.04 מיליון שקל.


גם המנכ"ל צחי אזר והמשנה למנכ"ל יואב צבר הפחיתו 20% משכרם. החברה הסבירה כי היא מבקשת לקצץ בשכר הבכירים לשם התייעלות.
כחלון הצטרף ליונט קרדיט בחודש יוני האחרון בתפקיד היו"ר כאמור ובהיקף משרה של 80%. המינוי עורר סערה ציבורית לנוכח היקף התשלום שהובטח לו – 8.3 מיליון שקל לשנה. השכר כלל חבילת אופציות מפנקת שהייתה אמורה להתממש לכדי אחזקה של 10% מהחברה.
כחלון ויונט נסוגו לבסוף מההסכם הראשוני, לנוכח לחץ מבעלי המניות, וצמצמו בחודש יולי את חבילת האופציות של כחלון, מהיקף של 4.65 מיליון שקל ל-1.43 מיליון שקל.
יונט קרדיט דיווחה אתמול כי סיימה את הרבעון השני עם הפסד כולל של 2.8 מיליון שקל - מדובר בהעמקה של 145% בהפסד הרבעוני, בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה, אז עמד המינוס בשורה התחתונה על 1.1 מיליון שקל. ההכנסות ממימון הסתכמו ב-4.4 מיליון שקל ברבעון לעומת 3 מיליון שקל ברבעון המקביל.
הוצאות השיווק והמכירה של יונט קרדיט שחקו את הרווח התפעולי של החברה והסתכמו ב-2.1 מיליון שקל. העלייה בהוצאות משקפות בעיקר עמלות מכירה למתפעלי הסניפים של יונט כחלק ממנגנון חלוקת רווחים שקבעה החברה מול כל מתפעל - על בסיס גבייה במזומן בלבד.
תיק האשראי של החברה עלה ל-107 מיליון שקל, לעומת היקף של 100 מיליון שקל בתחילת השנה. הפסדי האשראי של החברה עמדו ברבעון השני על 400 אלף שקל.
פרט לתיק האשראי, החברה סיפקה ברבעון השני של 2021 הלוואות לצדדים שלישיים בסכום מצטבר של כ-51 מיליון שקל, לתקופה של 5 שנים ובריבית שנתית בשיעור של בין 12% ל-15%. מסכום זה, כ-13 מיליון שקל הוענקו ללקוחות יונט קרדיט, כחלק מתהליך תיחום פעילות החברה.

1 צפייה בגלריה
שר האוצר משה כחלון אוקטובר 2018
שר האוצר משה כחלון אוקטובר 2018
משה כחלון
(צילום: רויטרס)