סגור

ההנפקה הגדולה אי פעם בשוק המקומי: דיסקונט גייס 4.6 מיליארד שקל

הבנק השלים הנפקת אג"ח בשלוש סדרות; במכרז נרשמו ביקושים של 5.8 מיליארד שקל; דיסקונט גייס את הכסף בין היתר כדי להמשיך להגדיל את תיק האשראי שלו

בנק דיסקונט השלים השבוע הנפקה לציבור של שלוש סדרות חוב בהיקף של 4.6 מיליארד שקל. בבנק מציינים כי זוהי ההנפקה הגדולה ביותר אי פעם בשוק המקומי.


מדובר בהנפקה של איגרות חוב (סדרה טו) בהיקף של 3.1 מיליארד שקל במח"מ (משך חיים ממוצע) של כשש שנים ובמרווח אפקטיבי של 0.80%; ניירות ערך מסחריים (סדרה 1) בהיקף 907 מיליון שקל במח"מ של שנה, ובמרווח של 0.23% מעל ריבית בנק ישראל; וכן כתבי התחייבות נדחים עם מנגנון ספיגת הפסדים מסוג COCO (סדרה ח') בהיקף של 580 מיליון שקל במח"מ של כשש שנים, ובמרווח אפקטיבי של 1.86%.

1 צפייה בגלריה
בנק דיסקונט רמת גן
בנק דיסקונט רמת גן
בנק דיסקונט רמת גן
(צילום: תומריקו)

במכרז נרשמו ביקושים גבוהים של כ-5.8 מיליארד שקל, מתוכם נענה הבנק לכ-4.6 מיליארד שקל.
דיסקונט מבצע את המהלך כחלק מהניהול השוטף של ההון וצורכי הנזילות במסגרת התוכנית הרב-שנתית. בבנק מסבירים כי הגיוס יחזק את התשתית לאסטרטגיית הצמיחה המואצת בתיק האשראי של הבנק, שבאה לידי ביטוי גם בתוצאות הרבעון השלישי של 2021, שפרסם הבנק בשבוע שעבר.
את המהלך בדיסקונט הובילו ראש חטיבת שווקים פיננסיים אסף פסטרנק, מנהל אגף GT אלעד פישר ומנכ"ל דיסקונט מנפיקים גד בר לב. את ההנפקה הובילה דיסקונט קפיטל, בניהולה של הילה חימי-אלפרט, ודיסקונט קפיטל חיתום, בניהולם של צחי סולטן והמנכ"ל לירן רזמוביץ.