סגור

יש זוכים במכרז: דיסקונט מוכר את משרדי הבנק ב-685 מיליון שקל

ישראל קנדה, אלמוגים, ויוסי אברהמי רוכשות את מתחם דיסקונט בתל אביב, אחרי שזכו במכרז של הנהלת הבנק וקרן ריאליטי; הבנק מקים את משרדיו החדשים בראשון לציון

החברות ישראל קנדה, אלמוגים ויוסי אברהמי, הן הזוכות במכרז של הנהלת בנק דיסקונט וקרן ריאליטי לרכישת מתחם משרדי הבנק ברחוב הרצל בדרום תל אביב, וישלמו עבור המתחם 685 מיליון שקל. בדיסקונט אישרו כי בתקופה הקרובה תצא ההנהלה במכרז למכירת שטחים נוספים שבבעלות הבנק.
2 צפייה בגלריה
בנק דיסקונט ובית מרס ברחוב הרצל בתל אביב
בנק דיסקונט ובית מרס ברחוב הרצל בתל אביב
בנק דיסקונט ובית מרס ברחוב הרצל בתל אביב. המתחם שנמכר תמורת כמעט 700 מיליון שקל
(צילום: גוגל)
ההצעה של החברתו הזוכות גברה על הצעה של יובלים של איציק ברוך וסיטי בוי של רן בלינקיס. המכרז כולל מתחם שבו נמצאים שני משרדי ההנהלה ברחוב הרצל, ואת בית מרס, ששימש בעבר חנות רהיטים גדולה, אותו רכשה קרן ריאליטי ב-2018 תמורת 96 מיליון שקל מהבעלים הפרטיים.
ישראל קנדה, אלמוגים ויוסי אברהמי, יהרסו את בנייני המשרדים הישנים ויתכננו על הקרקע קומפלקס מגורים משרדים ומסחר, בהתאם לזכויות הבנייה שקובעת תוכנית המתאר של תל אביב תא/5000.
אזור דרום תל אביב נמצא במגמת פיתוח, ובשנים האחרונות בוצעו מספר עסקות גדולות לרכישת חטיבות קרקע שונות המיועדות לשינוי יעוד קרקע מתעשייה למגורים ותעסוקה.
2 צפייה בגלריה
יוסי אברהמי
יוסי אברהמי
יוסי אברהמי
(צילום: יונתן בלום)
לפני מספר שנים קיבלה הנהלת בנק דיסקונט החלטה אסטרטגית למכור את משרדיה בתל אביב, ולהעבירם למתחם האלף בראשון לציון.
בשנת 2016 זכתה קבוצת דיסקונט במכרז הראשון במתחם האלף ורכשה 21 דונם תמורת 105.5 מיליון שקל. על הקרקע מקימה הקבוצה קומפלקס משרדים נרחב שיכלול את בנק דיסקונט, בנק מרכנתיל, וחברת CAL, לרבות יחידת המיחשוב של הבנק. הקמת בקומפלקס מצויה בעיצומה.