סגור

דיסקונט קפיטל תשקיע 50 מיליון שקל בחברת אשראי חוץ בנקאי במגזר הערבי

תחום האשראי החוץ בנקאי פורח וזרוע ההשקעות של בנק דיסקונט תרכוש 13% בחברת האשראי החוץ בנקאי מ.ל.ר.ן פרויקטים, הצומחת בקצב מהיר במגזר הערבי - העסקה תתבצע לפי שווי חברה של 314 מיליון שקל, ותהיה זכאית לאופציה לרכישת 5% נוספים


דיסקונט קפיטל משקיעה כ-50 מיליון שקל בחברת האשראי החוץ בנקאי מ.ל.ר.ן פרויקטים (מלרן) המתמחה באשראי חוץ בנקאי במגזר הערבי.


זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט בניהולה של הילה חימי אלפרט רוכשת 13% ממניות מלרן לפי שווי חברה של 314 מיליון שקל. הכסף יוזרם לתוך החברה במסגרת הקצאת מניות פרטית. בנוסף יוקצו לדיסקונט קפיטל אופציות לרכישת 5% נוספים מהון המניות של מלרן. השווי גבוה בכ-10% מהשווי בו נסחרת מלרן בבורסה, 280 מיליון שקל.
בשנה שעברה הפכה מלרן שהוקמה ב-2008 לחברה ציבורית - יו"ר החברה הוא דוד גרנות. מלרן פעילה בתחום המימון החוץ-בנקאי, המתמחה במתן אשראי לעסקים (B2B), כאמור עם מיקוד במגזר הערבי-ישראלי.
1 צפייה בגלריה
הילה חימי
הילה חימי
הילה חימי אלפרט, מנכ"לית דיסקונט קפיטל
(צילום: רמי זרניגר)
במהלך השנים האחרונות צמח תיק האשראי של החברה בשיעור ממוצע של כ- 40% בשנה, וזאת כשהיא מציגה רווחיות גבוהה אשר מתבטאת בתשואה על ההון של למעלה מ-20% בשנה. זאת תוך שמירה על שעור הוצאה להפסדי אשראי של כ- 0.5%. בסוף הרבעון השני יתרת תיק האשראי נטו של החברה עמד על כ- 506 מיליון שקל, עלייה של 31% ביחס לרבעון הראשון של 2021. ביוני רכשה החרה 40% מחברת אשראי חוץ בנקאי בארהב בהזרמה של 18.7 מיליון דולר.
הילה חימי אלפרט מנכ"לית דיסקונט קפיטל אמרה: "ההשקעה במלרן פרויקטים מהווה עבור דיסקונט קפיטל נדבך נוסף בהרחבת פורטפוליו ההשקעות הישירות של החברה - השקעה בחברה ציבורית צומחת ובעלת התמחות במגזרים ייחודי ומתפתח, המקנה לה יתרון על פני שחקנים אחרים בענף. מלרן מתמחה במתן שירותים פיננסיים, תוך הקפדה על סיכוני אשראי ורגולציה ואנו רואים בהשקעה זו הזדמנות אסטרטגית להרחיב את תיק ההשקעות לתחומים נוספים ".
מואנד ריאן, מנכ"ל מלרן פרויקטים, אמר : "אנו רואים בכניסת דיסקונט קפיטל וקבוצת דיסקונט ומרכנתיל להשקעה בחברה, מהלך של הבעת אמון משמעותית מצד חברת השקעות מובילה בשוק ההון הישראלי, ומברכים אותה על הפיכתה לשותפה בחברה. כספי הגיוס יתמכו בהמשך הצמיחה שלנו בישראל במסגרת האסטרטגיה העסקית שלנו״.
עסקת האקוויטי צפויה להתבצע במקביל להתקשרות במזכר הבנות שחתמה מלרן פרויקטים להרחבת שיתוף הפעולה העסקי עם בנק מרכנתיל. תחום האשראי הבינלאומי מעניין מאוד את הבנקים הגדולים. לפני כחודשיים רכש בנק לאומי, באמצעות זרוע ההשקעות שלו לאומי פרטנרס, 20% מאורשי עם אופציה לבעלות מלאה. אורשי הוקמה ב-1982 ומעניקה אשראי לעסקים קטנים ובינוניים.