סגור
דנה עזריאלי 25.11.20
דנה עזריאלי (צילום: זיו קורן)

דנה עזריאלי רוצה להקפיץ ב־33% את עלות שכרה כיו"ר

קבוצת הנדל"ן, שמנייתה איבדה מתחילת השנה 14%, מבקשת להגדיל את עלות שכרה השנתי של יו"ר הקבוצה עד לסכום של 6.9 מיליון שקל. המועמדת המפתיעה לדירקטוריון עזריאלי: אורלי גרטי סרוסי, דח"צית ביונט קרדיט

קבוצת הנדל"ן עזריאלי זימנה היום (ב') אסיפה כללית שבמסגרתה יצביעו בעלי המניות על הגדלת עלות שכרה של יו"ר החברה דנה עזריאלי מרמה מקסימלית של 5.2 מיליון שקל עד לרמה של 6.9 מיליון שקל בשנה. כלומר, תנאי השכר צפויים להשתפר ב־33%. במסגרת זו, ועדת התגמול בחברה מבקשת להגדיל את עלות השכר הקבוע של עזריאלי ל־4 מיליון שקל וכן את המענק מ־2 מיליון שקל ל־3 מיליון שקל.
עלות שכרה של עזריאלי ב־2021 הסתכמה ב־4.2 מיליון שקל, מתוכם 3.2 מיליון שקל כשכר קבוע ומיליון שקל כמענק שנתי. כמו כן, שכרה הקבוע של עזריאלי צפוי לטפס ב־5% בכל שנה, כך שב־2025 הוא יהיה 4.6 מיליון שקל וב־2027 יסתכם ב־5 מיליון שקל.
בעזריאלי מבקשים גם לאשר את קבלת המענק המשתנה המשופר באופן רטרואקטיבי לכל 2022. תנאי המענק שנקבעו הם יעד FFO (רווח נקי בניכוי דיבידנדים) של 1.3 מיליון שקל ו־NOI (הכנסות תפעוליות נטו של הנכסים) של 1.8 מיליון שקל. בחברה מציינים כי לפי תוצאות עזריאלי ב־2021, המענק שאותו היתה מקבלת היו"ר היה מסתכם ב־1.3 מיליון שקל ושכרה הכללי היה מגיע לכ־5 מיליון שקל.
מניית עזריאלי ירדה מתחילת השנה ב־14.15%, לעומת ירידה של 15.8% במדד ת"א־נדל"ן שבו היא כלולה. החברה מסבירה בדיווח למשקיעים כי עזריאלי נסחרת בשווי 30.2 מיליארד שקל, הגבוה מבין חברות הנדל"ן, אך התגמול החדש שמוצע ליו"ר נמוך ב־12% מהתגמול השנתי הכולל המקסימלי של יו"ר בשאר חברות הנדל"ן הגדולות.
אם המוסדיים ימנעו את שיפור תנאי השכר של עזריאלי, שמכהנת כיו"ר פעילה מאז 2014, קבוצת הנדל"ן לא תוכל להשתמש בכלי האובר־רולינג (אישור תנאי השכר אף שאסיפת בעלי המניות מתנגדת), מאחר שעזריאלי נמנית עם בעלות השליטה בחברה.
בתוך כך, בעלי המניות של עזריאלי יידרשו לאשר באסיפה שתיערך ב־10 באוגוסט גם מינוי מפתיע לתפקיד דירקטורית חיצונית בחברה: אורלי גרטי סרוסי, המשמשת כיום דח"צית בחברת האשראי החוץ־בנקאי יונט קרדיט. יונט נקלעה באחרונה לתסבוכות פיננסיות כאשר, בין היתר, התגלו במאזני החברה צ'קים חסרים בהיקף של 10.6 מיליון שקל, וכן בעיות גבייה מלקוחות בהיקף של 37 מיליון שקל. אם תיבחר גרטי סרוסי לתפקיד, עלות שכרה תהיה לפחות רבע מיליון שקל. באותה אסיפה יצביעו גם על המשך כהונתו של יוסף שחק כדירקטור חיצוני.