סגור

אנלייט סיימה את השלב המוסדי בהנפקת מניות ואג"ח: תגייס 328 מיליון שקל

הביקושים עמדו על 301 מיליון שקל, ומתוכם תקבל החברה התחייבויות לרכישת מניות ב-202 מיליון שקל; המוסדיים הגישו התחייבויות מוקדמות לרכישת אג"ח בהיקף כספי של 194 מיליון שקל; מחיר האיגרות משקף תשואה של 1.6%; אתמול נחנך פרויקט הרוח של עמק הבכא ברמת הגולן

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט מתקדמת להשלמת גיוס הון באמצעות הנפקה של מניות והרחבה של סדרת אג"ח (ג'). החברה מודיעה היום (ד') כי סיימה את השלב המוסדי כשלהנפקת המניות התקבלו ביקושים של 301 מיליון שקל, ומתוכם תקבל החברה התחייבויות לרכישת מניות ב-202 מיליון שקל. מחיר הסגירה למניה נקבע על 7.52 שקלים, והמניה נסחרת כעת במחיר שגבוה ב-1% מרמה זו.


בנוסף, במסגרת גיוס החוב במכרז שקיימה החברה, הגישו המוסדיים התחייבויות מוקדמות לרכישת אג"ח בהיקף כספי של 194 מיליון שקל. מתוך הסכום הזה בחרה אנלייט לקבל להתחייבויות מוקדמות לרכישת אג"ח ב-126 מיליון שקל. מחיר אגרות החוב משקף תשואה של 1.6%. את הגיוס הובילו חברות החיתום פועלים איביאי ואוריון.

1 צפייה בגלריה
מגזין מנהלים 31.12.20 גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט
מגזין מנהלים 31.12.20 גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט
גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט
(צילום: יונתן בלום)


נחנך פרויקט הרוח של עמק הבכא ברמת הגולן במעמד נשיא המדינה הרצוג ושרת האנרגיה אלהרר

חוות הרוח החדשה שהקימה אנלייט (עם ד"ר אלי בן דב, חברת אוירם ושישה מיישובי צפון הגולן - קדמת צבי, אלרום, אלוני השן, אודם, נווה אטי"ב ואורטל) צפויה להגיע להפעלה מסחרית מלאה בשבועות הקרובים ותספק חשמל נקי בהספק של 109 מגה ואט. הפרויקט צפוי לחסוך פליטות פחמן דו-חמצני בהיקף של 150 אלף טון בכל שנה, בהקמתו הושקעו כ-700 מיליון שקל.
נשיא המדינה יצחק הרצוג אמר בטקס כי מדובר ב"מיזם שמסתכל קדימה, וצופה פני עתיד. מטרתו היא הפחתת הגורם המסוכן ביותר במשבר האקלים – גזי החממה, והשימוש בדלקים מזהמים בייצור אנרגיה. מטרתו היא מטרה נעלה. היא מפחיתה את הגורם המסכן ביותר במשבר האקלים, גזי החממה והשימוש בטקים מזהמים לייצור אנרגיה. אתם מוזמנים לקרוא את הדו״ח שפרסם האו״ם רק אתמול ולהבין עד כמה המשבר חמור ועד כמה האנרגיה החלופית חיונית".
שרת האנרגיה קארין אלהרר הוסיפה כי "משק האנרגיה העולמי לימד אותנו בחודשים האחרונים שיעור חשוב. מה שהחל כשילוב בין חורף קר למחסור בגז טבעי ופחם במרבית ממדינות אירופה, רק החמיר בשבועות האחרונים בשל המצב הביטחוני המורכב והביא לקפיצה שלא תאמן במחירי החשמל במדינות רבות. פה בישראל אמנם הצלחנו להביא לעלייה מתונה יחסית הודות לחוזים ארוכי טווח מול שותפויות הגז, אבל גם קיבלנו הוכחה נוספת (חזקה יותר מבעבר) שהמשימה הגדולה ביותר לשנה הקרובה היא ליצור תמהיל מגוון של מקורות האנרגיה של ישראל שיאפשר אספקה בשגרה ובחירום".
יאיר סרוסי, יו"ר אנלייט ציין כי "אנרגיה מתחדשת איננה מותרות, היא הכרח עבור הדורות הבאים. זו היא גם הזולה ביותר. הזמן אוזל, וקשה לעשות שינוי. זהו פרויקט פורץ דרך וזה תמיד מסובך לסלול את הדרך, אך ההיסטוריה זוכרת את היזמים והמעיזים. עמק הבכא הפך לעמק הברכה, מקום של השראה ליזמות ושיתוף פעולה אזורי, למאבק באקלים שהוא חלק מכולנו".