$
חדשנות

גולף, ים ושדרה פרטית: כך נראה פרויקט הבוטיק של עץ השקד בקיסריה

בתנופת הפיתוח העוברת על היישוב משתלבות עץ השקד והחברה לפיתוח קיסריה עם פרויקט CLE, הממזג בין בתי דירות במחירים אטרקטיביים לסביבת מגורים כפרית ופסטורלית - ומבטיח למצב עצמו כ"נדבך משמעותי בקיסריה המתחדשת"

רונן ניב, דב כהן 09:1715.11.20

בשיתוף מערכת זירת הנדל''ן

 

בימים שבהם יתרונותיה של העיר הגדולה הולכים ומתמעטים על ידי סגרים ומגבלות על התקהלויות, נהנית קיסריה הפסטורלית מביקוש גובר למגורים. כאחד היישובים היוקרתיים והמבוקשים בישראל, פועל היישוב הוותיק לשמר את אופיו הכפרי, ובמקביל ליצור אקלים שוקק המעודד חיי קהילה ערים ומשלב בין הגרעין המקומי לאוכלוסייה איכותית מבחוץ.

 

אחת השכונות העתידות לסמל את קיסריה המתחדשת היא שכונה 3 הוותיקה. בתחילת דרכה היתה זו שכונה של בתי נופש, אולם עם השנים היא שינתה את ייעודה והפכה בהדרגה לאחד העוגנים המרכזיים של היישוב הנחשק. 

 

בעיבורה של השכונה הולך ומוקם בימים אלו מיזם בנייה מסקרן במיוחד, ולא רק ברמת הנדלנית. ביישוב המאופיין במבנים צמודי קרקע, וילות וקוטג'ים, פרויקט Caesarea Limited Edition - CLE מציע קונספט ייחודי של דירות יוקרה בבנייני בוטיק, השוכנים במרחק 500 מטר מאמת המים העתיקה של קיסריה, ועם נוף ישיר לים ממרבית הדירות.

 

במסגרת הפרויקט יוקמו על שטח של כ-14 דונמים ארבעה מבני בוטיק מדורגים לכיוון מערב, כל אחד מהם בן ארבע קומות, שיכללו לכל היותר 100 דירות. המתחם, שתוכנן על ידי האדריכל פרופסור גבי שוורץ ממשרד שוורץ בסנוסוף אדריכלים, יכלול דירות בנות 6-3 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים עם מפרט טכני מפואר בשטח של 206-82 מ"ר בתוספת מרפסות וגינות ושתי חניות תת-קרקעיות לכל דירה.

 

בנוסף ייהנו הדיירים מלובי מפואר עם עמדת שומר וקבלה, ומשדרה ירוקה ומעוצבת למעבר בין הבניינים. הפרויקט אף יאפשר אופציה לאיחודן של דירות סמוכות לדירה אחת גדולה, דבר שלא קיים בפרויקטים דומים ויעניק לרוכשים מרחב תמרון רב.

 

קיסריה במבט מלמעלה  קיסריה במבט מלמעלה צילום: עץ השקד

 

שותפים לאיכות

מי שנבחרו על ידי החברה לפיתוח קיסריה להוביל את הפרויקט במסגרת עסקת קומבינציה הם עץ השקד נדל"ן בראשות אבי מנדלר ואמריקה ישראל בראשות שמשון הראל ופיני כהן – שני גופי נדל"ן מיומנים ועתירי ניסיון.

"אנו רואים בהגעה של עץ השקד לקיסריה הזדמנות לבנות פרויקט מעודכן תכנונית, יצירתי, וברמת גימור גבוהה", אומר מנדלר. "מדובר בשכונה איכותית שהיא חלק מיישוב חזק, בעל קהילה פעילה ומעורבת. ההשתלבות של עץ השקד בשכונה 3 היא חלקה ומהירה, ואנו נרתום את הניסיון והיכולות שלנו לטובת פרויקט מוביל ואיכותי שראוי ליישוב כמו קיסריה".

 

"החיבור המקצועי והבין-אישי עם עץ השקד היה לנו חלק וטבעי, חיפשנו חברות שחולקות איתנו את אותו סולם הערכים ואת תפיסת האיכות הגבוהה, ובעיקר כאלה שהן בעלות התמחות וניסיון בפרויקטים בסגמנט היוקרה", מוסיף מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה, הזרוע הביצועית של קרן אדמונד ד רוטשילד שמופקדת על ניהול היישוב. "מצאנו שיש להן גם את שדרת הניהול, גם את האיכויות המקצועיות וגם את האיתנות הפיננסית כדי לעמוד ברף הגבוה מאוד שהצבנו במיזם הזה".

 

בדומה לפרויקטים אחרים של עץ השקד, גם ב-Caesarea Limited Edition, אוחזת החברה גם בכובע היזם וגם בכובע הקבלן המבצע - עץ השקד הנדסה, כך שהתהליך כולו מתנהל תחת קורת גג אחת ובפיקוח צמוד ללא גופים מתווכים. "בכל מיזם נדלני המפתח להצלחה טמון בשיתוף הפעולה הדוק בין היזם לבין קבלן הביצוע, קל וחומר כאשר מדובר בפרויקט הנוכחי, שהוא ראשון מסוגו בקיסריה", מסביר יניב שפטניצקי, מנכ"ל עץ השקד הנדסה. "פרטי הביצוע היוקרתי ומורכבות הבנייה בתוך סביבת מגורים שכזו מחייבים קיום שיח שוטף, שיכול להתקיים ביעילות רק בתוך גוף אחוד של יזם ומבצע".

פרויקט CLE. ראשון מסוגו בקיסריה  פרויקט CLE. ראשון מסוגו בקיסריה הדמיה: viewpoint

 

סטנדרט קיסריה

לדברי כרסנטי, "פרויקט CLE החדש עונה על שלוש מגמות שמוצאות את ביטוין גם בתוכנית המתאר של קיסריה כמו גם בתב"ע הספציפית שקודמה לשכונה 3 על ידי שלושת הגופים השותפים לניהול האסטרטגיה של היישוב: החברה לפיתוח קיסריה, המועצה האזורית חוף הכרמל וכמובן ועד התושבים של הישוב.

 

"ראשית, הפרויקט הייחודי מייצר פתרונות עבור האוכלוסייה הוותיקה – דור מייסדים של קיסריה. אנו רואים כי לאחר שהילדים עזבו את הבית, הווילות הגדולות כבר הופכות לפחות רלוונטיות עבור חלק מהוותיקים, המבקשים להמשיך וליהנות מקיסריה, אבל בתמהיל מגורים שונה. מבחינתם ההעדפה כעת היא לדירות קטנות יותר שהן עדיין אקסקלוסיביות, ונמצאות במרחק הליכה מחוף הים, הנמל העתיק, הקאנטרי קלאב היישובי, בית הקפה והסופרמרקט. דור המייסדים של הישוב מורכב מאנשים נפלאים, שאנו רוצים שימשיך להתגורר פה ולא יעזוב לטובת המגדלים של תל אביב.

 

"שנית, יש כאן אופק לדור הצעיר, שרוצה להישאר ולגור בקיסריה, וזקוק לדיור המותאם למידותיו בשלב הראשון של בניית התא המשפחתי שלו. שלישית, הפרויקט לוקח בחשבון את הצמיחה הדמוגרפית שאנו חווים בשנים האחרונות ואת הביקוש לגור ביישוב, והוא מאפשר לנו לייצר פתרון נוסף לאוכלוסייה של משפחות צעירות ש'מזרימות דם חדש' ויש להן חשיבות רבה למרקם החברתי של היישוב בכלל, ולמערכת החינוך בפרט. Caesarea Limited Edition הוא פרויקט צופה פני עתיד, ויהיה נדבך משמעותי בקיסריה המתחדשת".

 

דירת גן בפרויקט CLE דירת גן בפרויקט CLE הדמיה: viewpoint

 

 

לא קופאת על השמרים

אחד מיתרונותיו הבולטים של המיזם, טמון במיקומו, ממש בלב לבו של היישוב, ובסמיכות לקאנטרי ולקומפלקס מגרשי הטניס, המרכז מסחרי, בית הספר ומועדון נוער. אל חוף הים מוביל מהשכונה שביל ייעודי, כשהאטרקציות הבולטות של קיסריה - ובהן הנמל, הגן הלאומי, התיאטרון הרומי, שמורות טבע, הסקייט-פארק ומגרשי הגולף נמצאות אף הן במרחק קצר.

 

כחלק מריענון פני האזור, גם התשתיות שסביב הפרויקט צפויות לעבור שדרוג, כשבדצמבר האחרון נחתם הסכם בין המועצה האזורית חוף הכרמל (אליה משתייכת קיסריה) ובין החברה לפיתוח קיסריה הנוגע לפיתוח שכונה 3.

 

"סכום עתק של כ-19 מיליון שקל יושקע על ידנו בשכונה ובסביבתה במסגרת ההסכם הפיתוח וכבר יצאנו לדרך", מדווח כרסנטי. "העבודות כוללות בין היתר הרחבה של כבישים, סלילת שבילים להולכי רגל ולרוכבי אופניים עד לחוף הים, ויצירת שטחים ציבורים מגוננים, שמצטרפים לשיפוץ הקאנטרי. בקרבה הפרויקט אנו מקימים מועדון טניס יוקרתי שיצטרף למועדון הגולף הבינלאומי שאנחנו מפעילים ביישוב. בדומה לכל הפרויקטים שיוזמת החברה לפיתוח קיסריה, גם כאן המוטו שמנחה אותנו הוא 'אכלוס פוגש פיתוח', דהיינו כאשר הדיירים ייכנסו לדירותיהם החדשות, הפיתוח מסביב כבר יושלם".

 

אבי מנדלר  אבי מנדלר צילום: טל גבעוני

 

"קיסריה לא קופאת על שמריה, והתוכניות לשנים הבאות הן עדות לכך שהיישוב הזה צומח בכל הפרמטרים, וימשיך לעמוד בחוד החנית בכל מה שנוגע לסביבת מגורים כפרית ואקסקלוסיבית", מסכם מנדלר. "אנחנו גאים להיות חלק מהבנייה החדשה ומהמשך הצמיחה של קיסריה"

 

פרויקט Caesarea Limited Edition – תעודת זהות

המיזם: 4 מבנים בני 4 קומות ו-80 יחידות דיור

המיקום: שכונה 3, מרכז קיסריה

התהמיל: דירות 6-3 חדרים, דירות גן, ופנטהאוזים

המחירים: החל מ- 2.6 מיליון שקלים

האכלוס: תחילת 2023

האדריכל: פרופ' גבי שוורץ, משרד שוורץ בסנוסוף אדריכלים

החברה היזמית: פרויקט משותף לחברה לפיתוח קיסריה, עץ השקד נדל"ן ואמריקה ישראל

החברה המבצעת: עץ השקד הנדסה

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"