סגור

בלעדי
הבנק הדיגיטלי וואן זירו יגבה 50 שקל בחודש דמי מינוי

לבנק החדש של אמנון שעשוע יש כבר תעריף לשירותים שיספק. על פעולות בניירות ערך תיגבה עמלה נפרדת. הבנק במו"מ עם Bits of Gold, חברה בתחום המטבעות הדיגיטליים, כדי לאפשר למשתמשי כרטיס אשראי להמיר נקודות למטבע דיגיטלי

דמי המינוי החודשיים של הבנק הדיגיטלי וואן זירו יעמדו על 50 שקל בחודש, כך נודע ל"כלכליסט" לאחר שבשבוע שעבר חשף הבנק כי השירותים שיספק יעבדו במודל של דמי מנוי חודשיים. הסכום לא כולל עמלות על פעולות בניירות ערך, ולהן תידרש תוספת נפרדת. חשבונות מתקדמים אלה ישלמו 70 שקל בחודש.


עוד נודע ל"כלכליסט" כי הבנק הדיגיטלי נמצא במו"מ עם Bits of Gold, החברה הגדולה בישראל בתחום המטבעות הדיגיטליים. במסגרת ההסכם שנדון בין שני הצדדים, לקוחות וואן זירו יצברו נקודות ארנק דיגיטלי (Cashback) ברכישות בכרטיס האשראי הבנקאי, והם יומרו למטבע דיגיטלי שיופקד ב־Bits of Gold.
בשבוע שעבר חשף הבנק כי המודל שלו יכלול דמי מנוי חודשיים עבור שורה של שירותים בנקאיים שעליהם לקוחות הבנקים הרגילים משלמים כיום עמלות נפרדות. דמי המנוי החודשיים כוללים את עלויות ניהול העו"ש, דמי כרטיס אשראי, עלויות המרה ומשיכת מט"ח מכרטיס האשראי ולחשבון הבנק, עמלת הקצאת אשראי, העברות בנקאיות, הנפקת פנקסי שיקים, הוצאת ערבות בנקאית (עד 30,000 שקל בשנה) ושירותים של "מנהל כספים אישי".

1 צפייה בגלריה
אמנון שעשוע
אמנון שעשוע
אמנון שעשוע. ההשקה צפויה למחצית השנייה של השנה
(צילום: מובילאיי)

לסכום שגובה הבנק ונחשף כאן יש משמעות גדולה שכן הוא אמור לעשות את ההבדל בדמי העמלות בין הבנקים המסורתיים לבנק הדיגיטלי.
הבנק גייס כמה מאות לקוחות עד כה, בשלב ההרצה השקטה, בני משפחה וחברים, ועדיין לא החל בגיוס ממשי. מהבנק הדיגיטלי נמסר מיום הקמתו שלא יהיה בנק חינמי, והוא אף לא התחייב להיות הזול ביותר, אך שיווק את עצמו כשקוף ביותר, כזה שאינו גובה עמלות נסתרות.
הבנק הדיגיטלי היה אמור להיות מושק לציבור הרחב כבר לפני מספר חודשים, אולם לאור מורכבות בעיקר בפן הטכנולוגי נדחתה ההשקה כבר כמה פעמים, וכעת ההערכה היא שהיא תקרה במחצית השנייה של השנה.
בינתיים כאמור מנהל וואן זירו מו"מ עם Bits of Gold, החברה הגדולה בישראל בתחום המטבעות הדיגיטליים.
חברות האשראי והבנקים בארץ ובעולם נמצאות במירוץ לשיתופי פעולה בתחום המטבעות הדיגיטלים. רק לאחרונה נודע כי ענקית האשראי והתשלומים מאסטרקארד צפויה לאפשר בקרוב לעסקים הפועלים איתה לעשות שימוש במטבעות דיגיטליים שונים כאמצעי תשלום.
התחרות בתחום מועדוני הלקוחות הולכת ומחריפה בשנים האחרונות, מאז רפורמת שטרום שהפרידה את חברות כרטיסי האשראי מהבנקים. התחרות מתרכזת בשלב זה בעיקר בהטבות בתחום התעופה, המזון והאופנה, כאשר הלקוחות צוברים נקודות והנחות לרכישה ברשתות קמעונאיות השותפות במועדון.
האפשרות לצבור נקודות שיומרו למטבעות דיגיטליים מאפשרת גם ללקוחות שחוששים מהתחום, או לא יודעים כיצד להיכנס לתחום, לקבל חשיפה למטבעות אלו.

מה נכלל בדמי המינוי

  • ניהול עו"ש
  • דמי כרטיס אשראי
  • המרה ומשיכת מט"ח
  • הקצאת אשראי
  • העברות בנקאיות
  • הנפקת פנקסי צ'קים
  • העברות בנקאיות
  • שירותי "מנהל כספים אישי"