סגור

עמוס 17 הקפיץ ב-121% את הרווח התפעולי של חלל תקשורת

צמיחה של 66% בהכנסות מעמוס 17 סייעה לחלל לצמצם בחדות את ההפסד הנקי ל-2.3 מיליון דולר. הרווח התפעולי עמד על 4.2 מיליון דולר; בעלי המניות יתכנסו ביום שני הקרוב לאישור מכירת השליטה ל-4iG. העסקה עדיין מחכה לאישורים הרגולטוריים, כולל מצד משרד התקשורת

בזמן שעסקת ההשתלטות של חברת 4iG ההונגרית ממשיכה להתקדם, מדווחת חלל תקשורת על שיפור משמעותי ומעודד בתוצאות הכספיות.


מפעילת לווייני עמוס רשמה רבעון הכנסות של 23.6 מיליון דולר, צמיחה של 7% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. העלייה מיוחסת בעיקר לשיפור המתמשך בהכנסות מלוויין עמוס 17, המתקדם ביותר של החברה, שהחל בשירות מסחרי בסוף 2019. ברבעון השלישי נרשמה עלייה חדה של 66% בהכנסות מעמוס 17.
חלל תקשורת דיווחה החודש כי לקוח המספק שירותי תקשורת באפריקה האריך את תקופת ההתקשרות בשלוש שנים נוספות, עם הכנסות רב-שנתיות צפויות של 3.6 מיליון דולר. החברה מציינת כי היא ממשיכה במימוש פעילות עסקית ממוקדת המכוונת אסטרטגית לפלחי שוק באפריקה (חברות סלולר וטלקום), לצד תחילת יישום השינוי לכיוון חברת שירותים, המספקת גם שירותים נלווים, לצד התקשורת הלוויינית.
השיפור האמור גרר זינוק של 121% ברווח התפעולי הרבעוני ל-4.2 מיליון דולר, ולצמצום ההפסד הנקי ל-2.3 מיליון דולר - מול הפסד של 6 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. בקופת החברה, נכון לתום הרבעון, יתרת מזומנים של 110 מיליון דולר.
ביום שני הקרוב יתכנסו בעלי המניות של חלל תקשורת לאספה כללית מיוחדת כדי לאשר את עסקת 4iG ההונגרית, שמעוניינת לרכוש 51% מחלל תקשורת תמורת 221 מיליון שקל (שווי השוק של חלל עומד על כ-135 מיליון שקל). גם אם בעלי המניות יאשרו את העסקה, עדיין נותרת השאלה אם יתקבלו האישורים הרגולטוריים בישראל, כולל מצד משרד התקשורת.
1 צפייה בגלריה
שיגור הלוויין עמוס 17 ספייס X SpaceX
שיגור הלוויין עמוס 17 ספייס X SpaceX
שיגור הלוויין עמוס 17
(צילום: AP)