סגור

מניית טסלה טיפסה לשיא - ומאסק כבר שווה 250 מיליארד דולר

המניה של יצרנית הרכבים החשמליים טיפסה אמש בכ-2% בניו יורק ושווי החברה עלה לראשונה מעל ל-900 מיליארד דולר. וגם: מם בנושא קריפטו של גולשת שפרסם מאסק סייע לה למכור אותו ב-20 אלף דולר בשוק היצירות הדיגיטליות - ועכשיו כבר רוצים תמורתו 275 אלף דולר

מניית טסלה טיפסה אתמול (ו') לשיא חדש לאחר שיצרנית הרכבים החשמליים דיווחה על מכירות ורווחי שיא לרבעון. המניה עלתה ב-2% ונסחרה במחיר של 910 דולר, כך ששווי החברה עלה לראשונה מעל ל-900 מיליארד דולר. בעקבות זאת עלה גם שווי ההון של מאסק, שעומד כעת על 250 מיליארד דולר.
לפי הדיווח בביזנס אינסיידר, מאסק מחזיק ב-22.4% מהחברה, השווים כעת 201 מיליארד דולר. שאר הונו מגיע מספייס X המוערכת ב-100 מיליארד דולר ונחשבת לחברה הפרטית עם השווי השני הגבוה בעולם אחרי בייטדאנס הסינית, הבעלים של אפליקציית טיקטוק.


מאסק הוא גם כוכב רשת וגם ידוע כחובב ממים. הוא נוטה לפרסם אותם בטוויטר ל-61 מיליון העוקבים שלו. ביום רביעי השבוע הוא פרסם מם שיצרה אווה ביילין בת ה-28, שהעריכה את המחווה על אף שמאסק שכח לתת לה קרדיט. "הפרס האולטימטיבי בעולם הממים הוא שמלך הממים בעצמו ישתמש במשהו שיצרת", אמרה לאתר CNBC. "אני שמחה עד מעל הגג".

1 צפייה בגלריה
אלון מאסק
אלון מאסק
אלון מאסק
(צילום: Getty)


המם של ביילין, לו קראה "אהבה בימי ווב3" (Love in The Time of Web3) מציג זוג מצויר שמתפעל מהמחירים של מטבעות הקריפטו ביטקוין ואת'ר, שנסחרים במם ברמות של 69 אלף דולר ו-4,200 דולר, בהתאמה. המם זכה לתשומת לב מרובה לאחר שמאסק צייץ אותו, וביילין החליטה לנצל את המומנטום והציעה אותו למכירה כבר באותו הערב כמטבע לא ניתן להמרה (NFT) בפלטפורמת זורה. כעבור יומיים הוא נמכר ב-19,800 דולר לקונה אנונימי. "זה סוריאליסטי" סיכמה. בכל זאת, ביילין העבירה 20% מההכנסות מהמכירה למשתמשת טוויטר אחרת שבהשראת פוסט שלה יצרה את המם.


בשאר הכסף שהרוויחה מתכוונת ביילין לתמוך באמנים אחרים על ידי רכישות ה-NFT שלהם. "בהיותי אמנית חובבת לעולם לא אוכל להשקיע מחדש באמנות... אז הקטע שלי הוא להשקיע מחדש ב-NFT", הסבירה. בינתיים הקונה של המם שלה מציע אותו שוב למכירה, הפעם עבור 275 אלף דולר. עד כה הוגשה הצעה עבור 27,500 דולר. ביילין צפויה להרוויח תמלוגים בגובה 15% מהמכירה.