סגור

קאת'י ווד עפה על ה-NFT: "ככה הרגשתי כשהאינטרנט הגיע"

מנהלת קרן ההשקעות ARK שידועה בחיבתה לחברות טכנולוגיה ועולם הקריפטו, שיתפה את מחשבותיה על פלטפורמה לרכישת פיקסלים לאמנות דיגיטלית; וגם, גורו ההשקעות מאמינה שחברות ומוסדיים יגדרו את את נכסיהם בקריפטו, מה שיוביל את הביטקוין לשווי של חצי מיליון דולר למטבע

אנחנו כבר יודעים שהיא מאמינה גדולה בקריפטו, עכשיו היא גם מסבירה למה ה-NFT זה שוס. אתמול סיפרה קאת'י ווד בכנס כי שמעה באמצע הליכה על Async Art, חברה המספקת פלטפורמה שמאפשרת לרכוש פיקסלים לאמנות דיגיטלית.


"באמצע שהלכתי שמעתי את המנכ"ל עם הסיפור שלו, והתחלתי לחייך מאוזן לאוזן, כי חשבתי, 'זה הולך להיות פיצוץ, ככה הרגשתי כשהאינטרנט הגיע'". ווד עצמה, לדבריה, עדיין אינה מחזיקה ביצירת NFT.

2 צפייה בגלריה
קת'י ווד קאת'י ווד קתי ווד קאתי ווד קרן ARK ארק
קת'י ווד קאת'י ווד קתי ווד קאתי ווד קרן ARK ארק
קאת'י ווד מנהלת קרן ARK ארק
(צילום: CNBC)

"אם אנחנו צודקים, שחברות ימשיכו להמיר חלק מהמזומן שלהן לקריפטו, ושגופים מוסדיים יתחילו להעביר 5% מהקרנות שלהם לקריפטו, אנו מאמינים שהמחיר (של הביטקוין) יהיה פי 10 גבוה יותר ממה שהוא היום", אמרה ווד בכנס שנערך אמש.
אם מחיר הביטקוין יזנק פי 10, שווי מטבע יהיה בסביבות חצי מיליון דולר. בשבוע שעבר דיווחה ארק אינווסט כי היא פותחת אפשרות לאחת הקרנות שלה להשקיעה בקרן הסל מבוססת הביטקוין - Canadian Bitcoin.
הביטקוין נסחר עתה סביב מחיר של 45.5 אלף דולר, האת'ר סביב 3,300 דולר. אמש זינק מטבע הלייטקוין Litecoin ביותר מ-20% אחרי דיווח כי ענקית הקמעונאות וולמארט תתחיל לקבל תשלומים מלקוחותיה באמצעות מטבע הקריפטו. אך בוולמארט הכחישו את הדיווח, והמטבע מחק את העליות.

2 צפייה בגלריה
ביטקוין מטבע מטבעות קריפטו
ביטקוין מטבע מטבעות קריפטו
ווד צופה זינוק של פי 10 במחיר הביטקוין
(צילום: רויטרס)

עוד דווח אתמול כי ענקית הבינה העסקית מיקרוסטרטג'י MicroStrategy רכשה 5,050 מטבעות ביטקוין נוספים. מיקרוסטרטג'י מחזיקה עתה ביטקוין בשווי כולל של 3.16 מיליארד דולר. החברה מחזיקה ביותר מ-114 אלף מטבעות ביטקוין, כשהשווי הממוצע של המטבעות שהיא רכשה עד כה עומד על מחיר נמוך בהרבה ממחירו עתה - על 27.7 אלף דולר למטבע. מתחילת הרבעון השלישי רכשה מיקרוסטרטג'י כמעט 9,000 מטבעות בשווי של 420 מיליון דולר.