סגור

יום משוגע בקריפטו באדיבות נאסד"ק, מיקרוסטרטיג'י ופייק ניוז על וולמארט

אתר חדשות כלכלי דיווח מוקדם יותר כי הקמעונאית הגדולה בארה"ב תתחיל לקבל תשלומים במטבע ה'לייטקוין', אך בוולמארט הכחישו - ומטבע הקריפטו מחק זינוק של 20%; הביטקוין קפץ ביותר מ-2,000 דולר אחרי רכישת ענק של מיקרוסטרטיג'י, אך איבד את העליות לאחר שנאסד"ק עבר לירידות

ענקית הבינה העסקית מיקרוסטרטג'י MicroStrategy דחפה מוקדם יותר למשך דקות אחדות את הביטקוין לעלייה של יותר 2,000 דולר, אחרי דיווח באתר coindesk כי רכשה עוד 5,050 מטבעות.


מחיר הביטקוין זינק כאמור תוך דקות מ-44.5 אלף דולר עד לשווי של 46.8 אלף דולר, אך מחק את העלייה אחרי שנאסד"ק איבד את העלייה שרשם בפתיחת המסחר היום ועבר לירידות. הביטקוין אף ירד מתחת לשווי של 44 אלף דולר ועתה נסחר סביב רמה זו.

1 צפייה בגלריה
ביטקוין מטבע מטבעות קריפטו
ביטקוין מטבע מטבעות קריפטו
תזוזה יומית חריפה במטבעות הקריפטו
(צילום: רויטרס)

מיקרוסטרטג'י מחזיקה עתה ביטקוין בשווי כולל של 3.16 מיליארד דולר. החברה מחזיקה ביותר מ-114 אלף מטבעות ביטקוין, כשהשווי הממוצע של המטבעות שהיא רכשה עד כה עומד על מחיר נמוך בהרבה ממחירו עתה - על 27.7 אלף דולר למטבע. מתחילת הרבעון השלישי רכשה מיקרוסטרטג'י כמעט 9,000 מטבעות בשווי של 420 מיליון דולר.
זאת ועוד, מטבע ה'לייטקוין' Litecoin, ששווי השוק שלו עומד על כמעט 12 מיליארד דולר, רשם היום זינוק של 20% אחרי דיווח כי הקמעונאית הגדולה בארה"ב וולמארט תתחיל לקבל מלקוחותיה תשלומים במטבע הקריפטו.
הדיווח יצא היום מאתר GlobeNewswire, אך בוולמארט הכחישו מאוחר יותר את הדברים, והלייטקוין איבד את העליות המוקדמות. ב-CNBC דווח כי מספר כלי תקשורת אמריקאים כלכליים מרכזיים בארה"ב, ביניהם CNBC בעצמו, פרסמו את הדיווח וסייעו שלא במתכוון להפצתו.