סגור

"כמו שהבייבי בומרז השפיעו על שוק המניות - כך ישפיעו המילניאלז על נוף ההשקעות"

לדברי המשקיעה קאתי ווד, שוק ההשקעות יושפע מאוד מפעולותיהם של בני דור המילניום הנוכחי בעשורים הקרובים. ווד אמרה ליאהו פייננס: "חייתי בשנות הבייבי בום, והתנועה שהוא יצר בשוק המניות היתה אדירה. אני מרגישה שאנחנו נמצאים כעת באותו מקום"

המשקיעה קאתי ווד אמרה ליאהו פייננס שבדיוק כמו שהבייבי בומרס השפיעו מאוד על שוק המניות במשך עשורים, ילדיהם – המילניאלז – ישפיעו באותה מידה, אם לא יותר, על נוף ההשקעות בעשורים הבאים.


"זהו ההדהוד של הבייבי בום", אמרה ווד על העלייה של משקיעים מילניאליים, במיוחד ב-2021. ווד הזכירה מחקר שמראה ששוק המניות ימשיך להיות שורי עד 2038, בזכות מילניאלים שבונים את תיקי ההשקעות שלהם.
במובנים רבים, לדבריה, אלו אותם מילניאלים שבאמצעות הונם יצרו את תנועת מניות המם שהופיעה בינואר. זוהי דינמיקה שעזרה להעלות לגבהים מסחררים את שווי המניות של חברות המוכרות כמעט בכל משק בית, כמו גיימסטופ, AMC, ובלאקברי. באותו אופן הפופולריות שלה בקרב מילניאלים עזרה להעלות את שווי מניות חברת טסלה, להן הציבה ווד יעד של 3,000 דולר.

1 צפייה בגלריה
קאת'י ווד
קאת'י ווד
קאתי ווד
(צילום: בלומברג)

"חייתי בשנות הבייבי בום, והתנועה שהוא יצר בשוק המניות היתה אדירה. זו היתה הנחה מאוד פשוטה, והיא עבדה, ואני מרגישה שאנחנו נמצאים כעת באותו מקום", אמרה ווד, המחזיקה בין היתר במניות של רובינהוד וקוינבייס, שתי חברות שנמצאות בחוד החנית של תחום הקריפטו. חברות נוספות שנמצאות בעמדה דומה הן סקוור, שהופכת לאפליקציית-על בעודה מתרחבת לתוך תחום הקריפטו, ורוקו (ROKU), גם בה מחזיקה ווד מניות.
"הרבה אנשים שואלים אותי 'האם זאת בועה?' זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. אני לא מאמינה שהמשקיע הממוצע מבין כמה פורות 15-5 השנים הקרובות עומדות להיות (עבור מניות), בעוד העליות מזינות זו את זו ונכנסות לתבניות צמיחה מעריכית, כפי שלא ראינו בעבר".