$
בורסת ת"א

חודשיים וחצי אחרי ש-ARK הפכה לבעלת עניין ברובוגרופ: המשקיעים בת"א מגלים רק עכשיו

קרן הסל להשקעה בטכנולוגיה ישראלית של חברת ARK שייסדה קאת'י ווד, הגדילה בפברואר את החזקותיה ל-6.2%, ובכך הפכה לבעלת עניין; הדבר נודע למשקיעים רק היום אחרי הודעת רובוגרופ; ערך ההשקעה של ARK צנח מאז ב-39% עקב נפילה של 41% במניה; רובוגרופ מפתחת מערכות הדרכה באמצעות רובוטים וטכנו' ללימוד מרחוק

חזי שטרנליכט 18:5927.04.21

חודשיים וחצי אחרי שנכנסה בסערה למניית רובוגרופ, מתברר היום כי קרן הסל להשקעה בטכנולוגיה ישראלית של חברת ARK שמנהלת קאת'י ווד, הפכה לבעלת עניין בחברה.

 

עסקה שבוצעה ב-12 בפברואר לרכישת מניות רובוגרופ ב-1.2 מיליון שקל על ידי הקרן הישראלית של ARK, הגדילה את ההחזקה שלה והובילה לנתח של 6.2% מהון המניות של החברה.

 

 

קאת'י ווד, מייסדת ומנכ"לית קרן ההשקעות ARK קאת'י ווד, מייסדת ומנכ"לית קרן ההשקעות ARK צילום: CNBC

 

החברה דיווחה מוקדם יותר כי קרן הסל של ווד רכשה 129 אלף ממניותיה והגיעה להחזקה של 2.82 מיליון מניות - שהן כאמור 6.2% מהון המניות של החברה. בכך הפכה קרן הסל Israel Innovative Technology לבעלת עניין בחברה.

 

היום (ג'), באיחור של חודשיים וחצי, למדו המשקיעים בבורסת ת"א על כך שקרן הסל הישראלית היא בעלת עניין, לאחר שרובוגרופ דיווחה על כך.

 

רובוגרופ, המפתחת מערכות הדרכה באמצעות רובוטים וטכנולוגיות ללימוד מרחוק, הינה חברה דואלית שמניותיה נסחרות בתל אביב ובוול סטריט (OTC).

 

מאז הפיכתה לבעלת עניין, המשיכה ARK להגדיל בקרן את החזקותיה במניות והגיעה להחזקה מעט גבוהה יותר ברובוגרופ. נכון לדו"ח היומי של הקרן המעודכן להיום (27/4) בתיק הנכסים שלה 2.88 מיליון מניות המהוות 6.3% מהון המניות של רובוגרופ. ערך ההשקעה עם זאת צנח ב-39% ושוויה במונחים שקליים עומד כיום על 16.6 מיליון שקל. הנפילה נובעת מירידה חדה של 41% במחיר המניה בפרק הזמן המדובר.

 

קרן הסל הישראלית של ARK הגדילה בפברואר את ההחזקה ברובוגרופ, עד שזו עלתה לצמרת ההחזקות שלה. מאז חזרה אל תחתית הרשימה. לרגע קפצה למקום הראשון בקרן במהלך חודש פברואר, לאחר שהייתה בתחתית הרשימה שלה. אלא שמאז חזרה למיקום הנמוך שבו הייתה.

 

משקלה בקרן עומד על 1.45% והיא במקום ה-54 בקרב ההשקעות. ההשקעה במשקל הגדול ביותר הינה בחברת אינטרקיור (2.26%) ולאחריה יורוג'ן (2.04%) ודריו הלת' (1.95%).

 

הקרן של ARK המשקיעה בטכנולוגיות חדשניות ישראליות מחזיקה בנכסים בהיקף של 1.1 מיליארד שקל (342 מיליון דולר). הקרן עוקבת אחר מדד ARK Israeli Innovation שפיתחה חברת סולאקטיב - מדד שמשקיע במניות של חברות ישראליות עם חדשנות "משבשת" כהגדרתו, בתחומי הגנטיקה, שירותי בריאות, ביוטכנולוגיה, תעשיה, ייצור, האינטרנט וטכנולוגיות מידע.

x