סגור

היעד החדש של מיליארדר הקריפטו הצעיר: רכש 7.6% ממניות רובינהוד

סם בנקמן-פרייד רכש נתח מאפליקציית המסחר במניות בשווי 648 מיליון דולר; לדבריו, הוא עשוי לקיים דיונים עם ההנהלה "מעת לעת"

סם בנקמן-פרייד, המנכ"ל של פלטפורמת המסחר בקריפטו FTX, רכש 7.6% ממניות רובינהוד, כך לפי מסמכים שהוגשו ביום חמישי לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). מניית אפליקציית המסחר במניות מזנקת כעת ב-20% במסחר המוקדם בוול סטריט.

לפי המסמכים, אמרג'נט פידליטי טכנולוג'יס (Emergent Fidelity Technologies) - שבנקמן-פרייד הוא הדירקטור היחיד ובעל השליטה בה - היא בעלת אחזקה בשווי 648 מיליון דולר ברובינהוד.
במסמכים ציינו עוד כי הוא רכש את המניות באמונה שהן "מייצגות השקעה אטרקטיבית", וכי הוא מתכוון להחזיק במניות כהשקעה, ואין לו כוונות בשלב זה לנקוט פעולות לשינוי או השפעה על החברה. עם זאת, נכתב כי הוא עשוי "מעת לעת לפצוח בדיונים" עם ההנהלה.
"אנחנו כמובן גם חושבים שזו השקעה אטרקטיבית", הגיבו ברובינהוד בציוץ בטוויטר.
1 צפייה בגלריה
סם בנקמן-פרייד מייסד בורסת FTX
סם בנקמן-פרייד מייסד בורסת FTX
סם בנקמן-פרייד
(בלומברג)
לבנקמן-פרייד אין בשלב זה כוונות לנקוט צעדים נוספים, אך בהמשך, אם הנסיבות ישתנו, הוא עשוי לבחון "אופציות להגדלת השווי לבעלי המניות בין השאר באמצעות חלופות אסטרטגיות שונות או יוזמות תפעוליות או ניהוליות", כך לפי המסמכים. אפשרות נוספת שצוינה היא שירכוש מניות נוספות בהמשך.
בנקמן-פרייד (30) עשה את הונו - הנאמד ב-11 מיליארד דולר - מהקמת FTX, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם, שהוא משמש כמנכ"ל שלה. בעבר הצהיר על כוונתו לתרום חלק גדול מכספו לצדקה ולמטרות אחרות. FTX בעצמה מעבירה 1% מההכנסות שלה לצדקה. בנקמן-פרייד היה אחד התורמים הגדולים למסע הבחירות של ג'ו ביידן.
רובינהוד השיקה פלטפורמת מסחר בקריפטו ב-2018, שזוכה להצלחה. לפני כמה חודשים חשפו בחברה כי הם בוחנים את האפשרות של השקת ארנק קריפטו, ורשימת ההמתנה כוללת מעל מיליון לקוחות.