סגור

בורסת FTX גייסה את הסכום הגבוה בתולדות הקריפטו - 900 מיליון דולר

סבב הגיוס הפרטי בוצע לפי שווי של 18 מילארד דולר ל-FTX; לבורסת הקריפטו שהוקמה ב-2019 על ידי סם בנקמן פרייד - המכהן כמנכ"ל שלה - יש כמיליון משתמשים, ומחזור עסקאות יומי ממוצע של כ-10 מיליארד דולר

הגיוס הגדול אי פעם בשוק הקריפטו (הצעיר למדי בשנים, אנד יט): זירת המסחר בנכסים דיגיטליים FTX השלימה אתמול גיוס של 900 מיליון דולר בסבב פרטי, לפי שווי של 18 מיליארד דולר.


בורסת FTX הוקמה ב-2019 על ידי סם בנקמן פרייד (Sam Bankman-Fried), כיום בן 29 – המכהן כמנכ"ל החברה (והוא כאן בתמונה). לפי הנתונים שפרסמה, יש לה מיליון משתמשים וממוצע העסקאות היומי שלה עומד על 10 מיליארד דולר. כחלק ממהלך המיתוג והפרסום הפכה שלה חתמה FTX על חוזה חסות עם ליגת ה-NBA.
"זה היה תהליך ארוך, אך בסופו של דבר, מה שמשנה הוא הוא ההזדמנות שקיבלתי לדבר על FTX ועל הכיוון שאנחנו לוקחים", אמר בנקמן לאחר השלמת הגיוס. בנוגע לאופציית הנפקה בניו יורק בהמשך הדרך אמר כי "אנחנו רוצים להיות מוכנים וערוכים במקרה שנחליט ללכת על זה. אבל אין לנו תוכניות כרגע על הפרק".
שיא הגיוס הקודם היה של חברת הקריפטו Circle במאי האחרון, שם גויסו 400 מיליון דולר – סירקל הודיעה מוקדם יותר החודש כי בכוונתה לצאת להנפקת ספאק לפי שווי של 4.5 מיליארד דולר.
הבורסה הגדולה בעולם, קוינבייס, הונפקה בספאק בבורסת נאסד"ק באפריל 2021 לפי שווי של 65.3 מיליון דולר – שם המניות נמכרו בהצעת מכר, והתמורה לא נכנסה לקופת החברה.
בכל שנות פעילותה טרם ההנפקה גייסה קוינבייס סכום כולל של 540 מיליון דולר. היא נסחרת כיום בשווי של 47 מיליארד דולר (בימים הראשונים שלאחר ההנפקה חצתה את ה-110 מיליארד דולר).

1 צפייה בגלריה
סם בנקמן-פרייד מייסד בורסת FTX
סם בנקמן-פרייד מייסד בורסת FTX
סם בנקמן-פרייד
(בלומברג)