סגור

תשואה של 21.3% למזרחי טפחות - רווח רבעוני של 988 מיליון שקל

שורת הרווח משקפת זינוק של 174% בהשואה לרבעון המקביל, בין היתר בזכות ההכנסות בסעיף הפסדי האשראי ורכישת בנק אגוד; תיק המשכנתאות צמח ב-5.2% מתחילת השנה ל-163.5 מיליארד שקל, הסכום הגבוה בסקטור

מזרחי טפחות הפתיע היום עם דוח חזק במיוחד, שמשקף תשואה על ההון חריגה של 21.3%, הגבוהה ביותר מבין הבנקים, שפרסמו בעצמם תוצאות חזקות לרבעון השני.


הבנק, בניהולו של משה לארי הרוויח ברבעון השני 988 מיליון שקל, זינוק של 174% לעומת הרבעון המקביל. על רקע התוצאות, והאישור של בנק ישראל לבנקים לשוב ולחלק דיבידנד, הודיע הבנק כי יחלק דיבידנד של 483 מיליון שקל, שהם 30% מרווחי שנת 2020.
את המחצית הראשונה של השנה סיים הבנק עם רווח של 1.66 מיליארד שקל, עלייה של 130% לעומת המחצית המקבילה שהושפעה ממשבר הקורונה.
התוצאות החזקות הגיעו משילוב של מספר גורמים. ראשית, הבנק נהנה מהאינפלציה הגבוהה יחסית שעמדה במחצית הראשונה של השנה על 1.6%, לעומת אינפלציה שלילית של 0.8%. בנוסף לכך ובדומה לבנקים אחרים, מזרחי ביצע החזר של חלק מההפרשות שעשה בעקבות משבר הקורונה. כתוצאה מכך הוא רשם הכנסות של 240 מיליון שקל בסעיף ההפרשות להפסדי אשראי לעומת הפרשות שליליות של 270 מיליון שקל ברבעון המקביל.
לכל אלה יש להוסיף את רכישת בנק אגוד, אותה השלים הבנק אשתקד. זו תורמת לו בשני מישורים - ראשית היא מגדילה את היקף הפעילות של הבנק, ושנית היא מעניקה לבנק מדי רבעון רווח חשבונאי של 54 מיליון שקל. זאת משום שהוא נרכש לפי שווי הנמוך מההון העצמי שלו.
תיק האשראי של מזרחי טפחות צמח ב-3.5% במחצית הראשונה של השנה ל-254.2 מיליון שקל. מנוע הצמיחה הוא כמובן פעילות המשכנתאות, שם מזרחי טפחות הוא השחקן הגדול ביותר, והוא נהנה מזרם הביקושים הגבוה לתחום.
תיק המשכנתאות של הבנק קפץ ב-5.2% מתחילת השנה ל-163.5 מיליארד שקל. בדומה לבנקים אחרים גם מזרחי טפחות חזר לצמוח בתחום האשראי הצרכני, שם גדל התיק ב-1.3% מתחילת השנה ל-25.7 מיליארד שקל.

1 צפייה בגלריה
משה לארי מנכ"ל בנק מזרחי טפחות
משה לארי מנכ"ל בנק מזרחי טפחות
משה לארי מנכ"ל מזרחי טפחות