סגור

חברת impacx io תגייס 36 מיליון שקל בבורסה בתל אביב

החברה, שפיתחה פקקים חכמים לבקבוקי מים, מבקשת לגייס 36 מיליון שקל לפי שווי של 70 מיליון שקל לפני הכסף ו-106 מיליון שקל אחרי. ההפסד התפעולי של החברה בשנת 2019 עמד על 1.8 מיליון דולר, ובשנת 2020 על כ-2 מיליון דולר. בדומה לחברות טכנולוגיה רבות אחרות, שיוצאות להנפקה עם הכנסות מועטות והפסדים, גם חברת impacx io קיבלה הערת "עסק חי" בתשקיף

חברת הטכנולוגיה הישראלית impacx io הגישה תשקיף להנפקה בבורסה בתל אביב. החברה מבקשת לגייס 36 מיליון שקל, לפי שווי של 70 מיליון שקל לפני הכסף ו-106 מיליון שקל אחרי. שני בעלי המניות העיקריים בחברה, שפיתחה פקקים חכמים לבקבוקי מים, הם גם שניים ממייסדיה - קובי בנטקובסקי, המנכ"ל ויו"ר החברה, המחזיק ב-21% ממניותיה; ונמרוד קפלן, המחזיק בחלק דומה.
הכנסות החברה בשנת 2019 עמדו על 308 אלף דולר, וב-2020 על 493 אלף דולר. ההפסד התפעולי של החברה בשנת 2019 עמד על 1.8 מיליון דולר, ובשנת 2020 על כ-2 מיליון דולר. בדומה לחברות טכנולוגיה רבות אחרות, שמגיעות עם הכנסות מועטות והפסדים, גם חברת impacx io קיבלה הערת "עסק חי" בתשקיף.
החברה, שהוקמה ב-2015, נקראה בעבר water.io, לפני ששינתה את שמה. החברה פיתחה חיישנים ייעודים שמותקנים על הפקקים של בקבוקי מים רב-פעמיים ונותנים מידע מלא למשתמש וגם ליצרן על הרגלי שתייה במקרה של בקבוקי מים, מתי לקנות נוזל ניקוי חדש ועוד. החברה פועלת בשוק שנקרא IoP, האינטרנט של האריזות, טכנולוגיה שעל פי הגדרת החברה הופכת מוצרי צריכה לחכמים, כולל סנסורים ומודל SaaS מבוסס ענן, המחוברים לאפליקציה סלולרית של צרכן הקצה. בדומה לחברות ענן רבות אחרות כיום, פועלת החברה במודל של תשלום חודשי. החברה היא חברת מו"פ ושואפת להיכלל במדד טק עילית. החברה תנפיק כ-7 מיליון מניות ועוד כ-1.9 מיליון מניות לאופציות לעובדים ומשקיעים.
1 צפייה בגלריה
בורסה בורסת תל אביב 7
בורסה בורסת תל אביב 7
בורסת תל אביב
(צילום: בלומברג)
במצגת שהכינה החברה לשוק ההון היא ציינה שיש לה כיום עשר בקשות לפטנטים שונים, מתוכם אושרו כבר שמונה, לקוחות בולטים דוגמת פפסיקו ורקיט והסכמי הכנסות בסכומים של מעל למיליון דולר. החברה דיווחה שכבר מכרה 600 אלף בקבוקים חכמים, וכי במסגרת ההסכם עם פפסיקו יפותחו בקבוקים חכמים בעלות של 2 מיליון דולר. ההון העצמי של החברה עומד על כ-15 מיליון שקל, והיא גייסה עד היום כ-6.6 מיליון דולר.