סגור

מאסק נפרד מ-50 מיליארד דולר מאז הציע לרכוש את טוויטר

מניית טסלה צנחה אמש לרמתה הנמוכה השנה - והאיש העשיר בעולם הפסיד ביום אחד של מסחר 12.3 מיליארד דולר; הכריז בטוויטר על שינוי נטייתו הפוליטית מהדמוקרטים - "הפכו למפלגה של פילוג ושנאה", לרפובליקנים, ותקף את מושג ההשקעות האחראיות (ESG) - "הונאה", לאחר שטסלה איבדה את מקומה במדד S&P Global

אלון מאסק בילה אתמול (ד') במקום האהוב עליו – טוויטר. האיש העשיר בעולם הכריז בפלטפורמת המדיה החברתית על שינוי נטייתו הפוליטית מהדמוקרטים לרפובליקנים, תקף את מושג ההשקעות האחראיות (ESG) והגיב לכמה מהמשתמשים.


במקביל, מניית טסלה, צנחה אמש ב-6.8% לרמתה הנמוכה ביותר מאז תחילת השנה, כך שאמש נמחקו 12.3 מיליארד דולר מהונו האישי. שווי טסלה עומד נכון לנעילה על 735 מיליארד דולר. גם מניית טוויטר המשיכה בירידות. בסך הכל הפסיד מאסק 49 מיליארד דולר מאז השיק את הצעת הרכישה שלו לטוויטר בחודש שעבר; זאת, בין השאר בשל הירידות בעקבות חשש המשקיעים לגבי הדרך שבה יממן את ההצעה - שבינתיים הוקפאה - לרכישת ענקית המדיה החברתית.

1 צפייה בגלריה
אלון מאסק
אלון מאסק
אלון מאסק
(צילום: AP)

על אף ההפסדים, מאסק (50) נותר האדם העשיר בעולם עם שווי הון המוערך ב-209.9 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. הונו הצטמצם מאז תחילת השנה ב-60.4 מיליארד דולר.
היחידים שהונם הצטמצם יותר השנה הם מייסד בייננס צ'נגפנג זהאו (Changpeng Zhao), שהפסיד 81 מיליארד דולר, וג'ף בזוס שמהונו נמחקו 62 מיליארד דולר.
מאסק ידוע כמי שאוהב לחלוק את הדעות שלו בטוויטר, דבר שרק התגבר מאז הצעת הרכש בגובה 44 מיליארד דולר. כך למשל, אתמול טען ש-ESG היא "הונאה", זאת לאחר שטסלה איבדה את המקום שלה במדד S&P Global שעוקב אחר חברות בהתבסס על תקנות הסביבתיות, החברתיות והמנהל שלהן. הוא גם חזה ש"ההתקפות הפוליטיות" נגדו "יחמירו משמעותית בחודשים הבאים".
חברת הנפט אקסון מדורגת בקרב עשר החברות המובילות במדד, ואילו יצרנית המכוניות החשמליות טסלה כלל לא מדוגת ברשימה.
בציוץ נפרד סיפר מאסק שתמלך במפלגה הדמוקרטית בארה"ב בעבר כי "הם היו לרוב המפלגה הנחמדה יותר", אך כעת שינה את דעתו. "הם הפכו למפלגה של פילוג ושנאה, אז איני יכול להמשיך ולתמוך בהם ואצביע לרפובליקנים", הכריז.