סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

מאסק: רכישת טוויטר מושהית - עד לקבלת פרטים נוספים על מספר החשבונות המזויפים

המיליארדר צייץ כי עסקת הענק מושהית עד שיתברר אם שיעור החשבונות המזויפים ברשת החברתית אכן נמוך מ-5%, כפי שהחברה הצהירה באחרונה; מניית טוויטר מתרסקת ב-22% במסחר המוקדם

המיליארדר אלון מאסק צייץ לפני שעה קלה כי העסקה לרכישת טוויטר "מושהית באופן זמני"; זאת, לדבריו, עד שיקבל מידע נוסף לגבי מספר החשבונות המזויפים ברשת החברתית. מניית טוויטר צונחת כעת ב-22% במסחר המוקדם בוול סטריט.


המיליארדר הודיע בחודש שעבר כי ירכוש את טוויטר תמורת 44 מיליארד דולר, ואף השיג את המימון לביצוע העסקה. מאז ההכרזה על ביצוע העסקה נפל שווי החברה ב-9 מיליארד דולר.
לפני כעשרה ימים הודיעה טוויטר כי שיעור החשבונות המזויפים ברשת החברתית ברבעון הראשון עמד על פחות מ-5% ממספר המשתמשים היומי, שעמד על 229 מיליון. ההודעה באה יום לאחר שמאסק צייץ כי אחת המשימות הדחופות עבורו בטוויטר היא להסיר בוטים המפיצים ספאם.


1 צפייה בגלריה
אלון מאסק טוויטר
אלון מאסק טוויטר
אלון מאסק
(צילום: AFP)
בציוץ היום כתב מאסק כי העסקה לרכישת טוויטר מושהית - עד שיתברר אם שיעור חשבונות הפייק אכן נמוך מ-5%.
דירקטוריון טוויטר אמנם אישר את העסקה, אך היא תיסגר רשמית רק בעוד כמה חודשים, כך שעדיין יש אפשרות שלא תצא לפועל. לפי התנאים עליהם סוכם, מאסק יידרש לשלם מיליארד דולר אם יבטל את החוזה. "יש ירידה באמון השוק שהעסקה תתקיים בשל האתגרים הרגולטוריים", אמר מארק מאהאני, אנליסט בחברת Evercore, עוד לפני הציוץ הדרמטי של מאסק היום.
מנכ"ל טסלה וספייס X נחשב לאיש העשיר בעולם, עם הן אישי מוערך של מעל 220 מיליארד דולר.
לפני הודעת מאסק מהיום, העריך האנליסט דן איבס מוודבוש סקיורטיס כי קיים סיכוי של 90% ויותר שהעסקה תושלם, אך ציין כי הבעיות הרגולטוריות מאפילות עליה. איבס ציין גם כי מימון העסקה, בחלקה על ידי מינוף מניות טסלה שבבעלות מאסק, מייצג סיכון גבוה ואי ודאות. המיליארדר ככל הנראה מנסה להפיג את החששות לגבי המינוף. בבלומברג דיווחו ביום חמישי כי הוא מנהל מגעים לגיוס הון כדי לבטל את הצורך בהלוואה של 6.25 מיליארד דולר הצמודה למניות טסלה שלו. "זו אופרת סבון. מחכים לנו עוד פרקים רבים", סיכם איבס.