סגור

מיקרוסופט חקרה מערכת יחסים רומנטית שגייטס ניהל עם עובדת לפני כ-20 שנה

לפי הודעת ענקית הטכנולוגיה, הדירקטוריון ערך "חקירה מקיפה" בנוגע למערכת יחסים של המייסד עם עובדת, אך זו לא הגיעה לידי מיצוי לאחר שפרש מתפקידו בדירקטוריון; מטעמו של גייטס הוכחש כי העזיבה קשורה לרומן; בראשית החודש פורסם כי גייטס ורעייתו מלינדה מתגרשים לאחר 27 שנות נישואים

מיקרוסופט ערכה חקירה בנוגע למעורבותו של המייסד ביל גייטס במערכת יחסים רומנטית עם עובדת לפני כמעט שני עשורים, זאת לאחר שב-2019 נודע לחברה על הפרשייה הזו.


דירקטוריון החברה בדק את הנושא וערך "חקירה מקיפה" בעזרת חברת עורכי דין חיצונית. החקירה לא הגיעה לסיומה מכיוון שגייטס פרש מתפקידו בדירקטוריון לפני שהיא הושלמה.

1 צפייה בגלריה
ביל מלינדה גייטס מתגרשים 1
ביל מלינדה גייטס מתגרשים 1
ביל ומלינדה גייטס
(בלומברג)

מיקרוסופט מסרה כי היא "קיבלה מידע במחצית השנייה של 2019 שביל גייטס ניסה ליזום מערכת יחסים אינטימית עם עובדת של החברה בשנת 2000. ועדה של הדירקטוריון בדקה את הנושא בעזרת חברת עורכי דין חיצונית. במהלך החקירה סיפקה מיקרוסופט תמיכה נרחבת לעובדת שהעלתה את החשד".
דאו ג'ונס דיווח שדירקטורי החברה מצאו את הקשר של גייטס עם העובדת לא נאות, והחליטו בשנה שעברה שעליו לפרוש מהדירקטוריון, כך אמרו מקורות שנותרו אלמונים.
המיליארדר אמר במרץ בשנה שעברה שהוא פורש מהדירקטוריון כדי להקדיש יותר זמן לפילנטרופיה. גייטס לא היה פעיל בחברה באופן יום-יומי מאז 2008. הוא ייסד אותה ב-1975 ושימש כמנכ"ל עד שנת 2000, אז הקים את קרן הצדקה שלו. דוברת של גייטס אמרה שהחלטתו לעזוב את הדירקטוריון לא קשורה ליחסים הרומנטיים עם העובדת. "היה רומן לפני כ-20 שנה, שהסתיים ביחסים טובים", אמרה הדוברת, והוסיפה ש"החלטתו לעזוב את הדירקטוריון לא קשורה לכך".
החקירה המאוחרת בוצעה בעקבות ויכוח סוער במיקרוסופט לגבי היחס לנשים בחברה ובתעשייה בכלל. מאז 2000, מיקרוסופט קבעה הליכים לחקירת האשמות בנושא, ותיקנה אותם מעת לעת כדי לשפרם, כך אמרה החברה.
בראשית החודש התפרסם כי גייטס ורעייתו מלינדה החליטו להתגרש לאחר 27 שנות נישואים. הונו של גייטס, האדם הרביעי בעושרו בעולם, עומד על כ-131 מיליארד דולר. בין השאר הוא מחזיק ב-1.37% ממניות החברה, בשווי של כ-26 מיליארד דולר. לפי כמה דיווחים, ובהם של "הניו יורק טיימס", מלינדה הביעה את הסתייגותה מקשריו של גייטס עם המיליארדר ועבריין המין ג'פרי אפשטיין, שבינתיים שם קץ לחיים. דוברת מטעם גייטס הכחישה כי לגירושים יש קשר לכך.
"הניו יורק טיימס" דיווח ב-2019 שגייטס נפגש עם אפשטיין מספר פעמים, ופעם אחת נשאר עד שעה מאוחרת בביתו. בעוד מערכת היחסים של גייטס עם אפשטיין היתה מחוץ לסמכותה של חקירת מיקרוסופט, היא נדונה על ידי מספר חברי דירקטוריון, על פי גורם המצוטט בכתבה של בלומברג.
מנכ"ל תאגיד אינטל, בריאן קרזניץ', התפטר מהדירקטוריון לפני כשלוש שנים לאחר שנודע שקיים מערכת יחסים בהסכמה עם כפופה שלו, זאת אף שהיא הסתיימה שנים קודם לכן.