$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל אינטל פורש מתפקידו בעקבות מערכת יחסים עם עובדת

בריאן קרזניץ', שניהל את החברה מאז מאי 2013, יוחלף בידי סמנכ"ל הכספים רוברט סוואן. יחסיו עם העובדת נחקרו במשך תקופה ארוכה והתגלו כמנוגדים לנהלי ענקית השבבים. בתקופת כהונתו הוביל את החברה לתחומים חדשים כרכב אוטונומי, וביצע מהלכים מפתיעים כשותפות עם AMD

ניצן סדן 16:1721.06.18

מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', פורש מתפקידו - כך הודיעה החברה היום (ה'). פרישתו בוצעה בעקבות חקירה פנימית של החברה על רקע מערכת יחסים שניהל הבכיר עם עובדת שלו.

 

 

דירקטוריון אינטל מינה את סמנכ"ל הכספים של החברה, רוברט סוואן, למחליפו הזמני. אינטל ביצעה חקירה של יחסי קרזניץ' עם העובדת, שבוצעה בסיוע גורמים בתוך החברה ומחוץ לה. ממצאי הבדיקה גילו שמערכת היחסים של המנכ"ל היוותה הפרה בולטת של נהלי החברה, מה שהוביל לפרישתו.

 

 

בריאן קרזניץ' בריאן קרזניץ' צילום מסך: Youtube

 

"חקירה מתמשכת, שבוצעה בידי מועצה פנימית וחיצונית, אישרה שבוצעה הפרה של מדיניות מניעת היחסים הבין אישיים באינטל, אשר תקפה לכל מנהליה", מסרה החברה בהודעה לעיתונות. "הדירקטוריון מצפה מכל עובדי החברה לכבד את ערכיה וקודי ההתנהגות בה, ולכן קיבל את התפטרותו של מר קרזניץ'".

 

"הדירקטוריון מאמין באסטרטגיית החברה ובטוח שבוב סוואן יוכל להוביל את החברה בזמן שנחפש מנכ"ל קבוע", אמר ל-CNBC אנדי בריאנט, יו"ר דירקטוריון החברה.

 

קרזניץ' החל את דרכו באינטל ב-1982, ובמאי 2013 מונה לתפקיד המנכ"ל. הוא הוביל את הפיכת ענקית השבבים מחברה שממוקדת בפעילות ה-PC לגווניה לחברה שמתמקדת בפלטפורמות מידע חדשות, שונות ומגוונות. תחת הנהגתו, נכנסה אינטל לתחומים חדשים כרכב אוטונומי, פעילות במסגרתה רכשה את מובילאיי הישראלית בעסקת ענק של יותר מ-15 מיליארד דולר.

 

בנוסף, הוביל פיתוחים בתחומים כאינטרנט הדברים, בינה מלאכותית, אבטחה ואף יוזמות חריגות כמו שיתופי פעולה עם המתחרה הגדולה AMD בתחום המעבדים הגרפיים. בתקופת כהונתו התמודד בהצלחה עם אתגרים גדולים - בראשם ליקויי האבטחה החמורים שהתגלו במוצרי החברה בשנה האחרונה. קרזניץ' נתפס כמנהיג אחראי ופופולרי, וסוף דרכו בחברה הינו מפתיע ואף מצער.

 

מספינה מחוררת ליאכטה זוהרת  

 

אינטל שלאחר ימי קרזניץ' שונה מהותית מזו של ימי קודמו, פול אוטליני. האחרון ניהל את החברה כספינה שנסחפה לחוף עתיר שרטונים והוביל מהלכי קיצוצים וחיסול פרויקטים במטרה לצמצם את נזקי היחלשות ה-PC ומשברים כלכליים שונים. בנוסף, הוביל אוטליני צעדים מפוקפקים שנועדו להחליש את AMD, בעקבותיהם ספגה החברה קנסות כבדים בגין הפרת חוקי הסחר ההוגן.

 

 

קרזניץ' מקבל מכונית אוטונומית מידי אמנון שעשוע קרזניץ' מקבל מכונית אוטונומית מידי אמנון שעשוע צילום מסך: Youtube

 

 

קרזניץ' היה מנכ"ל שונה בתכלית; כשידו על ההגה, יצא לחפש יבשה חדשה ולא נאבק בשרטונים. הוא הבין, לאחר מספר ניסיונות, שאת מהפכת המובייל החברה כבר פספסה - ושאין לה דרך משתלמת להתחרות בקוואלקום והיצרניות הסיניות. תחת זאת, לקח קרזניץ' את החברה לאתר תעשיות אחרות שיצטרכו שבבים, אשר צפויות לעבור מהפכה שתחייב מעבדים יעודיים חזקים - התחום בו מצטיינת אינטל. לצד עולם הרכב האוטונומי, השקיעה אינטל גם בפיתוח תשתיות עבור כלי טיס אוטונומיים ורובוטים אחרים, אשר הודגמו מפעם לפעם לצד קרזניץ' על במות אירועים גדולים כ-CES.

 

 

 

המנכ"ל שיתפוס את מקומו יצטרך לשמר את המומנטום, כשלפניו שני אתגרים גדולים: כניסת קוואלקום לתחום מעבדי המחשבים - פעילות שעדיין מהווה תחום ליבה עבור אינטל, ומיצוב החברה כפיתרון ברירת מחדל עבור תשתיות בינה מלאכותית וטכנולוגיות חדשות אחרות. כמו כן, יהיה על המחליף לקדם את החברה לקראת תשתית השבבים הבאה שלה: הסיליקון הולך והופך לפחות מתאים עבור בניית שבבים קטנים דיים, כאלה שיידרשו במערכות מורכבות עתידיות. ישנם כיום פיתוחים בוסריים בתחום המחשוב הקוואנטי ושביי הגרפין, שיוכלו לספק הון עתק לחברה שתגרום להם להבשיל.  

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x