סגור

הפאניקה עברה? הביטקוין מצמצם את הירידות וחוזר ל-40 אלף דולר

הביטקוין נחלש כעת ב-8.5%, אחרי שמוקדם יותר צנח ב-30% ברקע הודעת הבנק המרכזי של סין שאוסר על תושבי סין שימוש במטבעות דיגיטליים כאמצעי תשלום; אלון מאסק רמז בטוויטר שטסלה לא מכרה את מטבעות הביטקוין שברשותה

המטבעות הווירטואליים רושמים הערב (ד') ירידות, אך המגמה השלילית של השעות האחרונות התמתנה בצורה משמעותית.
לפי אתר קוינדסק (Coindesk), הביטקוין, המטבע הווירטואלי הפופולרי ביותר, נחלש ב-8.5% לרמה של 39.6 אלף דולר, אחרי שמוקדם יותר היום נסחר בנפילה חדה של 30%.
ברקע לנפילות החדות - הודעת הבנק המרכזי של סין שלפיה מטבעות דיגיטליים אינם יכולים לשמש כאמצעי תשלום במדינה.
מטבע האת'ריום צונח ב-23% ל-2,594 דולר - לפני שעות ספורות נסחר המטבע בנפילה של 41%. הדוג'קוין נופל ב-25% ל-35.9 סנט.
לצמצום החד של הירידות אין הסבר חד משמעי, אך סביר להניח שאחד הגורמים שהחזירו את האמון בביטקוין הוא הציוץ של אלון מאסק, שטסלה שבשליטתו רכשה מוקדם יותר השנה ביטקוין בהיקף 1.5 מיליארד דולר. בעזרת שימוש באימוג'ים, רמז מאסק שטסלה ממשיכה להאמין במטבע ולא מכרה את הביטקוין שברשותה.


ההודעה שהפילה את הביטקוין ב-30%
לפי הודעת הבנק המרכזי של סין (People’s Bank of China), השימוש במטבעות וירטואליים כחלק מהמסחר במדינה אסור, מכיוון שהם אינם מטבעות סחר חליפין אמיתיים. ההודעה על כך יצאה בחשבון ה- WeChat של הבנק.
עוד נאמר, כי מוסדות פיננסיים וחברות תשלומים אינם רשאים לתמחר שירותים במטבעות דיגיטיליים.
"זהו הפרק האחרון במהלך הסיני של הידוק הלולאה סביב הקריפטו", אמר אנתוני טרנצ'ב (Antoni Trenchev), מנהל שותף בחברה הבריטית לאשראי בקריפטו Nexo.
הסנטימנט השלילי בביטקוין ובקריפטו החל לפי שבוע, לאחר שמנכ"ל ומייסד טסלה אלון מאסק הודיע כי החברה מפסיקה לקבל תשלומים בקריפטו, בשל המחיר הסביבתי הכרוך בכריית המטבע.
לפי גורמים משפטיים בסין, ההודעה של הבנק המרכזי היא בעיקר הנחה כללית, אף שהיא אינה מחייבת בהכרח, שכן עדיין לא מדובר בהודעה רשמית של גורמי ממשל. "הם פשוט רוצים לנקוט משנה זהירות. הם מרגישים שהשוק בהייפ מוגזם, יש מסחר ספקולטיבי, הם פועלים על פי האינטרסים של הציבור", אמר בובי לי (Bobby Lee), מייסד ומנכ"ל חברת הקריפטו Ballet.


1 צפייה בגלריה
ביטקוין דולרים מטבע וירטואלי קריפטו כסף
ביטקוין דולרים מטבע וירטואלי קריפטו כסף
(צילום: גטי)