סגור

מהלומה נוספת לקריפטו: ארה"ב מכניסה לתמונה את מס הכנסה

משרד האוצר האמריקאי ידרוש דיווח ל-IRS על כל העברת מטבע קריפטו בסכום של 10 אלף דולר ומעלה; מחיר הביטקוין נחתך ל-39 אלף דולר מ-42 אלף דולר בעקבות הדיווח ב-CNBC; הדברים מגיעים אחרי שבוע מייסר לשוק הקריפטו, כשהביטקוין כבר מחק 50% מהשווי שלו מאז השיא

החדשות הרעות השבוע לשוק הקריפטו לא עוצרות בסין ובאלון מאסק: משרד האוצר האמריקאי הודיע הערב כי הוא נוקט צעד שנועד לפקח על המסחר במטבעות וירטואליים – ידרוש דיווח למס הכנסה IRS (האחראי על גביית המסים הפדרלית בארצות הברית) על כל העברת מטבע קריפטו בסכום של 10 אלף דולר ומעלה, כך דווח ב-CNBC.


בעקבות הדיווח נחתך מחיר מטבע הביטקוין ל-39 אלף דולר מ-42 אלף דולר.
"שוק הקריפטו קשה לפיקוח ומתחוללת בו פעילות לא חוקית, כולל העלמות מס", אמרו במשרד האוצר האמריקאי. "זו הסיבה להצעת הממשל שכוללת את הגדלת המשאבים למס ההכנסה, יש לטפל בבעיות שמציג שוק המטבעות הדיגיטליים", הוסיפו באוצר.

1 צפייה בגלריה
ג'נט ילן שרת האוצר של ארה"ב 5.4.21
ג'נט ילן שרת האוצר של ארה"ב 5.4.21
ג'נט ילן, שרת האוצר של ארה"ב
(צילום: איי פי)

עוד אמרו באוצר האמריקאי: "כמו בהגבלות שקיימות על העברת מזומן שמדווח, בתי עסק שיקבלו תשלום באמצעות מטבעות דיגיטליים שהשווי שלהם בהעברה לפי השוק הוא 10 אלף דולר ומעלה - ייאלצו לדווח למס הכנסה".
בתוך כך, יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול אמר היום כי הבנק המרכזי יפרסם הקיץ נייר עמדה בנושא הדולר הדיגיטלי, שישקף את העמדות בבנק המרכזי בנושא.
"דרך לא יעילה במיוחד לביצוע עסקאות"
במשרד האוצר האמריקאי, מאז כניסת ממשל ביידן ושרת האוצר ג'נט ילן, לא מקבלים בברכה את שוק המטבעות הווירטואליים, וזה בלשון המעטה. ילן אף אמרה כי שימוש בביטקוין הוא "דרך לא יעילה במיוחד לביצוע עסקאות".
בפברואר פרסמה שרת האוצר ילן אזהרה בנוגע לסכנות שמעמיד הביטקוין הן כלפי המשקיעים והן כלפי הציבור. ילן אמרה שנותרו שאלות משמעותיות בנוגע ללגיטימציה וליציבות של המטבע הווירטואלי.
הדברים מגיעים אחרי שבוע קשה במיוחד לשוק הקריפטו, כשהביטקוין כבר מחק 50% מהשווי שלו מאז השיא של 64 אלף דולר למטבע. הבנק המרכזי של סין (People’s Bank of China) הודיע כי השימוש במטבעות וירטואליים כחלק מהמסחר במדינה אסור, מכיוון שהם אינם מטבעות סחר חליפין אמיתיים. ההודעה על כך יצאה בחשבון ה-WeChat של הבנק.
עוד נאמר בסין כי מוסדות פיננסיים וחברות תשלומים אינם רשאים לתמחר שירותים במטבעות דיגיטיליים. "זהו הפרק האחרון במהלך הסיני של הידוק הלולאה סביב הקריפטו", אמר אנתוני טרנצ'ב (Antoni Trenchev), מנהל שותף בחברה הבריטית לאשראי בקריפטו Nexo.
עוד קודם מייסד טסלה אלון מאסק הודיע כי החברה לא תאפשר עוד תשלומים בביטקוין. כמו כן דווח בכלי התקשורת הבינלאומיים כי טסלה מכרה את הביטקוין שרכשה בסכום של 1.5 מיליארד דולר (בשלב מאוחר יותר מאסק רמז בטוויטר כי החברה לא מכרה).