סגור

בכיר בטסלה עזב את החברה - ומכר מניות ב-274 מיליון דולר

ג'רום גילן, שכיהן בין השאר כנשיא יצרנית המכוניות החשמליות, עזב את החברה בתחילת יוני; בעשרת הימים האחרונים מכר כ-450 אלף מניות


נשיא טסלה, ג'רום גילן, שעזב את החברה בתחילת החודש, מכר מאז 10 ביוני מניות בשווי מוערך של 274 מיליון דולר לאחר שמימש אופציות שהיו בידיו, כך על פי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע (SEC).על פי המסמכים שהוגשו ל-SEC ביום שלישי, גילן מכר 215,718 מניות תמורת 129 מיליון דולר באותו היום, 145,289 מניות נוספות בשווי 89 מיליון דולר ב-14 ביוני, ו-90,111 מניות בשווי 55 מיליון ב-10 ביוני.
"זה יכול לגרום לכמה משקיעים להרים גבה", אמר דניאל אייבס, אנליסט חברת וודבוש סקיוריטיז. הוא הוסיף שהמשקיעים עומדים להתבונן בשבע עיניים ולראות אם ימכור מניות נוספות.

1 צפייה בגלריה
ג'רום גילן לשעבר נשיא טסלה
ג'רום גילן לשעבר נשיא טסלה
ג'רום ג'וליאן לשעבר נשיא טסלה
(EPA)
גילן, מהנדס לשעבר במרצדס שהצטרף לטסלה ב-2010, פיקח על כל עסקי כלי הרכב של החברה, עד שבמרץ מונה לנשיא של יחידת המשאיות הכבדות. הוא עזב את החברה ב-3 יוני.
עזיבתו של אחד מארבעת המנהיגים הבכירים של החברה העלתה חששות לגבי עתיד תוכניות הרכב של טסלה, כמו המשאית החצי חשמלית שלה, והסוללות החדשות המכונות "4680".
אופציות נותנות לעובדים ומנהלים את האפשרות לרכוש את מניות החברה שלהם במחיר קבוע במשך פרק זמן מסוים. כאשר מחיר המניה עולה מעל המחיר שנקבע, הם יכולים לקנות את המניות במחירים מוזלים. לא ידוע כמה שילם גילן על מימוש האופציות.