סגור

ואלנס הישראלית מתמזגת עם ספאק בשווי של יותר ממיליארד דולר

חברת השבבים מהוד השרון, אותה ייסד דרור ירושלמי, תתחיל להיסחר בנאסד"ק בשווי של 1.16 מיליארד דולר; המוצרים שלה מאפשרים מעבר של נתונים ברכב במספר כבלים מצומצם ובקצבים גבוהים שמשמעותם הקטנת המשקל של כלי הרכב; מתמזגת עם הספאק PTK, שמגייסת לצורך המיזוג 240 מיליון דולר

ואלנס הישראלית מהוד השרון מתמזגת עם הספאק PTK. החברה תחל להיסחר בנאסד"ק לפי שווי של 1.16 מיליארד דולר. כמו מספר חברות ישראליות שמוזגו לספאקים לפניה השנה, ואלנס פועלת בתחום הטכנולוגי לתעשיות הרכב.

על המיזוג של ואלנס פורסם לראשונה ב"כלכליסט". חברת הספאק האמריקאית מגייסת לצורך המיזוג 240 מיליון דולר. 115 מיליון דולר ממשקיעים בראשות הספונסרים של הספאק, ו-125 מיליון דולר בגיוס PIPE משורה של גופים.

1 צפייה בגלריה
ועידת פריז 2018 דרור ירושלמי ואלנס
ועידת פריז 2018 דרור ירושלמי ואלנס
דרור ירושלמי, ממייסדי ואלנס
(צילום: אוראל כהן)

ואלנס פיתחה ומייצרת שבבים לתעשיית האודיו והווידאו, אבל בשנים האחרונות עברה להתמקד בייצור לתעשיית הרכב, כשהמוצרים שלה מאפשרים מעבר של נתונים ברכב במספר כבלים מצומצם ובקצבים גבוהים שמשמעותם הקטנת המשקל של כלי הרכב. בנוסף משמשים המוצרים של ואלנס לתקשורת מהירה בין חלקי כלי הרכב. ואלנס גייסה מאז הקמתה 167 מיליון דולר בחמישה סבבים, שהאחרון שבהם ב-2018, לפי שווי של חצי מיליארד דולר. החברה תיסחר בניו יורק תחת הסימבול VLN.
ואלנס הוקמה ב־2006 על ידי דרור ירושלמי, שכיהן עד לפני שנה גם כמנכ"ל החברה מיום היווסדה, במשך יותר מ־13 שנים. הוא התפטר במפתיע מסיבות אישיות בפברואר 2020, ונשאר לכהן כדירקטור. מייסדי החברה, שהקימו אותה יחד עם ירושלמי, הם עירן לידא, המכהן כסמנכ"ל טכנולוגיות, אייל מסד, גבי גור־כהן, אלון בנזראי ונדב בנט.
כיום, מנכ"ל החברה הוא המשקיע והיזם הסדרתי גדעון בן צבי, שהיה אחד המשקיעים בחברה באמצעות קרן אביב קפיטל. הוא מונה באפריל, יחד עם מינוי אחר של פיטר מרטנס (Peter Mertens) ליו"ר מועצת המנהלים. מרטנס הגיע לחברה עם 35 שנות ניסיון בתפקידים בכירים, ובהם: CTO של חברת וולוו; סמנכ"ל פיתוח וחבר מועצת המנהלים באאודי; ותפקידי הנהלה שונים בחברת מרצדס דיימלר וג'נרל מוטורס.
ההכנסות השנתיות של ואלנס ב-2020 עמדו על 57 מיליון דולר, והתחזית ל-2021 היא של 67 מיליון דולר. החברה חוזה גם עלייה שנתית של 48% בהכנסות עד ל-482 מיליון דולר ב-2026. הרווח התפעולי-תזרימי היה 16 מיליון דולר ב-2020.
בנק אוף אמריקה ליווה את ואלנס בעסקה. סיטי, אופנהיימר ובנק אוף אמריקה יובילו את הגיוס.