סגור

הבנקאי אלכסנדר דובילט, המבוקש באוקראינה, אותר על ידי חוקר פרטי בישראל

יו"ר פריבטבנק לשעבר, הבנק הגדול באוקראינה, מבוקש במדינה כחשוד יחד עם אחרים במעילת ענק של 8-5 מיליארד דולר בבנק, שהולאם בינתיים. הוא נצפה וצולם במרינה של הרצליה

אלכסנדר דובילט, היו"ר לשעבר של פריבטבנק, הבנק הגדול באוקראינה, נצפה וצולם ע"י חוקרים פרטיים ישראלים במרינה של הרצליה. דובילט מבוקש בארצו בחשד למעילת ענק.


דובילט שצולם צועד על חוף הים בהרצליה, בשבועות האחרונים, אישר את זהותו בפני החוקרים. הוא מבוקש כאמור בידי שלטונות אוקראינה, כחשוד יחד עם אחרים במעילת ענק של 8-5 מיליארד דולר בבנק שהולאם בינתיים, ובקנוניה יחד עם בעלי הבנק לשעבר האוליגרך איגור קולומויסקי.

2 צפייה בגלריה
אלכסנדר דובילט Oleksandr Dubilet לשעבר מנכ"ל פריבטבנק אוקראינה
אלכסנדר דובילט Oleksandr Dubilet לשעבר מנכ"ל פריבטבנק אוקראינה
אלכסנדר דובילט
(Ukrinform)
דובילט וקולומויסקי ,עזבו את אוקראינה ב-2016 לאחר חשיפת פרשת המעילה שבה העניקו הלוואות מהבנק בבעלותם ובניהולם לגופים הקשורים אליהם, ולפי דיווחים באוקראינה הם מסתתרים בישראל.

2 צפייה בגלריה
אלכסנדר דובילט חוף הים הרצליה
אלכסנדר דובילט חוף הים הרצליה
אלכסנדר דובילט בחוף הים בהרצליה

משרד האוצר האוקראיני נאלץ להזרים לבנק 5 מיליארד דולר והלאים אותו כדי למנוע את התמוטטותו. לאחרונה הטיל שר החוץ האמריקאי אנתוני בלינקן סנקציות נגד קולומויסקי ובני משפחתו בגין פרשת המעילה ובחשד שהלבינו את כספי המעילה ברכישת נדל"ן בארה"ב.
פריבטבנק הגיש תביעה בישראל נגד בנק דיסקונט בטענה שאיפשר לקולומויסקי להלבין מאות מליוני דולרים בסניף פל-ים בחיפה שהיה בבעלותו
במעקבים שערכו החוקרים הישראלים במסגרת חקירה בינלאומית מורכבת (בהשתתפות סוכניות מודיעין ברחבי העולם ובשיתוף גופי אכיפת חוק) אחרי ביתו בהרצליה פיתוח של קולמויסקי, צילמו החוקרים את דובילט יוצא מהבית, וכן צועד בחוף הים.