סגור

בעיה מקפיאה: טסלה תחת חקירה בארה"ב ובקנדה

קנדה וארה"ב הודיעו על פתיחת חקירה נגד יצרנית המכוניות החשמליות, בעקבות דיווחים על תקלה במערכות החימום, המתבטאת בעיקר בחוסר יכולת להפשיר את שמשות הרכב בימים קריםהחורף הביא עמו חקירה חדשה נגד טסלה: לפני כמה ימים הודיע משרד התחבורה הקנדי כי הוא פותח בחקירה נגד טסלה, לאחר שבעלי מכוניות טסלה 3 וטסלה מודל Y דיווחו על תקלות במערכת החימום של רכביהם אשר נחשפות במזג האוויר קר.

משרד התחבורה הקנדי הודיע כי הוא בודק מקרים בהם במכוניות אשר יוצרו בשנתיים האחרונות קיימת בעיה המתבטאת בעיקר בחוסר יכולת להפשיר את שמשות הרכב בימים קרים.
זמן קצר לאחר מכן הודיעה ה-NHTSA, הסוכנות האמריקאית לבטיחות בדרכים, על חקירה דומה. החקירה מתייחסת לתלונות של בעלי מכוניות שלפיהן מערכת החימום אינה פועלת בטמפרטורות נמוכות, וזאת אף שטסלה עצמה ביצעה לפני כמה חודשים תיקון יזום של מערכת החימום של הרכבים בארה"ב.
לפי ה-NHTSA, "אנו מודעים לקיומה של בעיה וממשיכה לחקור, לאסוף מידע, לקיים דיון בנושא זה מול טסלה ולהעריך את הסכנה הכרוכה בדבר".
באוגוסט 2021 פתחה ה-NHTSA בחקירה בנוגע למערכת הנהיגה האוטונומית למחצה של טסלה, בחשד שהיא מתקשה לזהות רכבי חירום חונים או במכוניות אחרות בעלות אורות מהבהבים. זאת בעקבות עשרות תאונות שהתרחשו מאז 2016.


1 צפייה בגלריה
טסלה
טסלה
טסלה מודל S
(גטי)