סגור

בגלל בורג: הרשויות בארה"ב יזמנו אלפי למבורגיני למוסכים

בעלי מכונית הספורט יזומנו למוסכים כדי להתקין כיסוי פלסטיק לבורג, שימנע מהם לכוון בעצמם את הפנסים. החשש - כיוון ביתי שמתאפשר ללא הכיסוי עלול לגרום לכיוון לא נכון של הפנסים ולסינוור של נהגים אחרים

למבורגיני תזמן 4,769 בעלי למבורגיני הוראקאן למוסכי היצרנית בארה"ב לצורך התקנת כיסוי של בורג. כך מודיע ה-NHTSA, מנהל הבטיחות הפדראלי בארצות הברית.


ההוראקאן היא אחד משני דגמי מכוניות ספורט שלמבורגיני מיצרת כיום (הדגמים האחרים הם רכב הכביש שטח URUS והלמבורגיני אוונטדור). היא מצוידת במנוע בעל עשר בוכנות בנפח 5.2 ליטרים שבגרסתו הנוכחית מפיק 631 כוחות סוס - מספיק כדי להביא את ההוראקאן למהירות מרבית של מעל 300 קמ"ש.
אבל כאמור, הבעיה של למבורגיני טמונה בבורג שאחראי לכיוון הפנסים הקדמיים. הבעיה, כך מסביר ה-NHTSA, היא שעל ראשו של הבורג לא הותקנה לוחית פלסטיק קטנה שמונעת מבעל הרכב או כל גורם אחר גישה לבורג הכיוון - ולכן עלול להיווצר מצב שבו פנסי הרכב עלולים לצאת מכיוון ולסנוור נהגים אחרים. בפשטות: למבורגיני לא מעוניינת שבעלי רכבים יכוונו את פנסי הרכב בעצמם, אלא רק מוסכי היצרנית.
לפי הודעת ה-NHTSA הרשמית והלאקונית מדובר ב"חוסר כיוון אופקי לאור נמוך במנגנון כיוון פנס". למבורגיני עצמה הודיעה שהיא דיווחה על הבעיה למנהל הבטיחות וכי בעלי מכוניות למבורגיני בארה"ב מוזמנים להגיע למוסכי החברה להתקנת כיסוי בורג.


1 צפייה בגלריה
למבורגיני הוראקאן מכוניות יוקרה ריקול
למבורגיני הוראקאן מכוניות יוקרה ריקול
למבורגיני הוראקאן. חשש מסינוור
(צילום: למבורגיני)